LUNGAU
s programem pro děti

RAKOUSKO – SLUNEČNÉ ÚDOLÍ

  • polopenze
  • hotel
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
LUN

NOVINKA

Oblast horského údolí Lungau se ukrývá na jižní straně Alp a honosí se největším počtem slunečných dní v Rakousku, a proto se mu říká Slunečné údolí. To neznamená, že zde neprší… Projedeme okolo potoků i říček a několika romantickými údolími, která paprskovitě vybíhají z hlavního údolí. Otevřou se nám kouzelné pohledy na alpské velikány dekorované na úpatích zelenými alpskými loukami. Spatříme středověké hrady, tradiční dřevěné statky i salaše. Klidná a romantická příroda často prosvícená sluncem působí v tomto koutu Rakouska jako balzám na duši.

ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v pěkném rodinném *** hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Na hotelu sauna za poplatek.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1800 Kč /osoba /pobyt.

Stravování

5x rakouská polopenze. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Pro děti připraveny i kratší varianty výletů do 40 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
22.08. - 27.08. 2021 6 LUN321 13 900 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – České Budějovice
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Doporučujeme Vám uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Program

1. den – v ranních hodinách odjezd z Plzně (cca v 7:00). Průjezd nástupními místy ČR. Večer příjezd na ubytování v údolí Lungau v Nízkých Taurech. Večeře.


2. – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu v horském údolí Lungau, ze kterého paprskovitě vybíhá dalších patnáct údolí. V sedle kola poznáme nejromantičtější z nich – například Murtal a Riedingtal. Za podpory autobusu navštívíme horské jezero Prebersee. Uvidíme čarodějný zámek Moosham i mohutný hrad Mauterndorf. Spatříme malebná zákoutí vybraných údolí: louky, pastviny, lesy, salaše, potoky nebo vrcholky Alp na obzoru. Během výletů pojedeme i po Murské cyklostezce. Zájemci budou moci podniknout pěší výlet v okolí vrcholků Grosseck a Speiereck, kam lze vyjet lanovkou. Polopenze.


6. den – po snídani odjezd do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

PROGRAM PRO DĚTI:

Zájezd je vhodný pro rodiče nebo prarodiče s dětmi. Pokud se zájezdu zúčastní více než 8 dětí, bude pro ně připraven po výletech na kolech doprovodný program. Náplň programu je určena pro děti ve věku 4 – 12 let zvyklé pohybovat se v kolektivu jiných dětí, spolupracující s animačními pracovníky a ochotné podřídit se kolektivním hrám. Program bude sestaven z různých soutěží, her i výtvarných činností. Pro děti budou připraveny drobné odměny.

Charakteristika výletů

Zájezd má centrum v údolí alpské řeky Mur, odkud trasy výletů vedou nahoru a dolů bočními údolími podél horských potoků a říček po cestách s asfaltovým, ale i neasfaltovým povrchem. Zájezd je určen především pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Trasy plánovaných výletů jsou přizpůsobeny schopnostem dětí. Výlety uspokojí i běžného cykloturistu, protože je možné rozšíření tras například o výjezdy do vyšších poloh. Možná trochu nadneseně je tato oblast nazývána Slunečné údolí.


Cyklozájezd Rakousko – Lungau. Dovolená na kole Rakousko – Lungau. Výlety na kole slunečným údolím v Nízkých Taurech. Rakousko na kole v klidné a romantické přírodě. Cyklozájezd v údolí Lungau s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program údolími Lungau i podél řeky Mur (murská cyklostezka). Cyklozájezd Lungau s programem pro děti. Pohodové výlety na kole po značených rakouských cyklostezkách a vedlejších silnicích. Návštěva horského jezera Prebersee, zámku Moosham i středověkého hradu Mauterndorf. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Rakouska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí