ALS

ALSASKO – nově

VINICEMI I VOGÉZAMI

  • polopenze
  • hotel
  • bazén
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
ALS

NOVĚ

Alsasko je velice rozmanitý kraj. Od západu chráněny hřebenem Vogéz rozkládají se na východních svazích sluncem zalité vinice plodící neuvěřitelně voňavé víno. S bohatou kytkou, jak říkají vinaři. Mezi těmito vinicemi se proplétají cesty zvoucí k výletům na kolech. Co pár kilometrů stojí vesnička hrázděnými domy, které jsou nalepené jeden na druhý a každý jinak barevný, se záplavou květů v oknech. A po hřebeni Vogéz vede silnička nabízející nádherné a daleké výhledy do kraje.

ALS
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

7x v *** hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením (třetí lůžko formou přistýlky 80x180cm)
V ceně pobytu neomezený vstup do vnitřního hotelového bazénu a vířivky. 
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 4900 Kč /osoba /pobyt.

Stravování

7x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
23.07. - 30.07. 2024 8 ALS124 28 900 Kč Obsazeno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách cca ve 2:30, Brno v ranních hodinách. Průjezd zbývajícími nástupními místy, cesta Německem. Večer dojezd na ubytování v Alsasku. Večeře.

2. – 7. den – výlety na kolech s podporou autobusu po úbočí a hřebeni Vogéz. Prohlédneme si rázovitá městečka Ribeauvillé, Riquewihr, Munster, Mittelwihr či Kaysersberg plná hospůdek nabízející skvělý rýnský ryzlink a jiné lahodné odrůdy. Zájemci navštíví majestátní hrad Haut Koenigsbourg postavený z červeného pískovce. Bude čas i na návštěvu historického jádra města Colmar protkaného starobylými kanály, ne nadarmo se Colmaru říká Benátky Porýní. Dva výlety věnujeme hřebeni Vogéz, kdy nás nahoru vyveze autobus a my, poté co se nabažíme výhledů do kraje, sjedeme mezi pastvinami a nádhernými lesy do nížiny kolem Rýna. Uskutečníme výlet kolem vyhlášeného jezera Gérardmer s plážemi a možností se koupat v krásně čisté vodě. Navštívíme i historické centrum Štrasburku a svezeme se na kole podél Rýnského kanálu. Polopenze.

8. den – snídaně. Odjezd z Alsaska. Cesta Německem. K večeru příjezd do ČR. V pozdních večerních hodinách příjezd do Ostravy.

Charakteristika výletů

Trasy výletů vedou méně frekventovanými silnicemi s asfaltovým povrchem po hřebeni nebo úbočím Vogéz. Jeden výlet je věnován rovině kolem Rýnského kanálu. Zatímco na hřebeni Vogéz může být chladnější počasí jako u nás na horách, v podhůří je výrazně tepleji. Trasy výletů odpovídají schopnostem cykloturisty, který rád a pravidelně jezdí na výlety na kole.


Cyklozájezd Francie – Alsasko. Dovolená na kole Francie – Alsasko. Výlety na kole po francouzském kraji Alsasko. Cyklozájezd do Alsaska s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program v Alsasku. Cyklotrasy údolím řeky Rýn a po hřebeni pohoří Vogéz. Návštěva historických měst –  Ribeauvillé, Riquewihr, Munster, Mittelwihr, Kaysersberg, Colmar i Štrasburk. Projížďka po cyklostezce kolem Rýnského kanálu. Hrad Haut Koenigsbourg. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Francie pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí