BAZ

ZALAKAROS TERMÁLY

VÝLETY V OKOLÍ BALATONU

  • polopenze
  • hotel
  • termály
  • wellness
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
BAZ

Kousek od největšího jezera ve střední Evropě – Balatonu – se nalézají termální lázně Zalakaros, které se nám stanou příjemným zázemím během cyklozájezdu. Při cykloturistických výletech pojedeme přes vinohrady s maďarskými odrůdami vín jako je lahodný Olaszrizing či sladký našedlý Szürkebarát. Z rozhleden nebo čedičových homolí se nám rozevřou krásné výhledy na Balaton a okolní krajinu, kde se střídají vodní plochy, rákos, louky, vinohrady i z roviny vystupující oblé sopečné vrcholky. Pojedeme přes maďarské vesničky, kde v místních csárdách budeme moci ochutnat vynikající maďarskou kuchyni. Tu poznáme i díky hotelové restauraci v rámci polopenze formou švédských stolů. Příjemná je možnost každodenního koupání a odpočinku v bazénech s termální vodou přímo v hotelu včetně originálního vyhlídkového bazénu „skypool“ na střeše hotelu.

BAZ
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v **** hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V ceně pobytu neomezený vstup do vnitřního hotelového termálního komplexu včetně saun a do střešního bazénu (skypool).
Příplatek 2900 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

5x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
26.05. - 31.05. 2024 6 BAZ124 17 900 Kč Posl. 8 míst
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno
09.06. - 14.06. 2024 6 BAZ224 17 900 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
03.09. - 08.09. 2024 6 BAZ324 18 400 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Plzně v raních hodinách cca v 5:00 (BAZ124) nebo z Ostravy cca v 6:30 (BAZ224, BAZ324). Průjezd nástupními místy. Přes den cesta do Maďarska. Večer dojezd autobusem na ubytování. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu v oblasti Balatonu. Poznáme čedičovou horu Badacsony obklopenou vinohrady, zelený poloostrov Szigliget, město Keszthely se zámkem Festetics a také se budeme moci vykoupat v Hévízu, v největším termálním jezeře v Evropě. Na kole objedeme Malý Balaton, jehož vody omývají ostrov Kányavári-szigetptačí rezervací. Nedaleko Kápolnapuszty je možné navštívit přístupnou rezervaci buvolů. Za pomoci lodního převozu poznáme také východní cíp Balatonu s poloostrovem Tihany, jemuž vévodí kostel benediktinského kláštera. Příjemnou atmosféru dotváří rybářské domky a statky ze šedého čedičového tufu se střechami krytými rákosem. Z vyhlídek lze spatřit i kuriozní kráterová jezera Belső-tó a Külső-tóv vzniklá v dávné geologické minulosti. V nejstarším balatonském lázeňském letovisku Balatonfüred se projedeme po cyklostezce vedoucí přímo po pobřežní promenádě lemované platany. V centru města Siófok je možné navštívit originální rozhlednu Víztorony postavenou z vodárenské věže, která nabízí posezení v pomalu otáčející se kavárně. Poznáme i okolí termálních lázní Zalakaros a ve městě Nagykanizsa si stylově doplníme pitnou vodu z kašny se sochou velocipedisty. Polopenze.

6. den – po snídani odjezd do ČR. K večeru příjezd do ČR.

Charakteristika výletů

Trasy výletů vedou v rovinatém terénu, občas zvlněném. Budeme si moci na kole vyjet na zajímavá vyhlídková místa v okolí Balatonu. Trasy vedou především po vedlejších silnicích, ale také po asfaltových cyklostezkách. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. U Balatonu bývá obvykle tepleji než u nás. Po výletech budeme moci odpočívat v hotelových termálních bazénech nebo relaxovat v saunách.


Cyklozájezd k jezeru Balaton s ubytováním v hotelu a s polopenzí.  Termální lázně Zalakaros. Termální koupání v hotelových bazénech. Cyklostezka okolo Balatonu. Dovolená na kole v Maďarsku. Poloostrov Tihany s klášterem a kráterovými jezery. Koupání v termálním jezeru Hévíz. Malý Balaton s ptačím ostrovem a rezervací buvolů. Vinohrady na úpatí čedičové hory Badacsony.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí