BRE

BRETAŇ – nově

ROMANTICKÉ POBŘEŽÍ ATLANTIKU

  • polopenze
  • hotel
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
  • CESTOU TRANZITNÍ HOTELY
BRE

NOVĚ

Bretaň snad ani není nutno představovat. Romantické pobřeží, růžová skaliska, tajemné vnitrozemí s legendami o králi Artušovi, přívětivý kraj plný květin na oknech kamenných domů. K tomu rybářské přístavy tak, jak je maloval Jan Zrzavý. Bretaň je jak živá kniha, kterou budeme projíždět na kole a postupně objevovat každou její stránku. Poznáme nejzápadnější kraj Francie, kde se minulost dotýká přítomnosti a kde každý okamžik přináší nové zážitky.

BRE
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

2x ve tranzitním hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích (třetí lůžko vyvýšené). 
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1400 Kč /osoba /2 noci.
7x v *** hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 4900 Kč /osoba /7 nocí.

Stravování

2x snídaně v hotelu formou švédských stolů (cestou do Bretaně a zpět).
7x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
11.07. - 21.07. 2024 11 BRE124 36 900 Kč Posl. 8 míst
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Ostravy v nočních hodinách cca v 1:00, průjezd nástupními místy. V brzkých ranních hodinách Brno, v ranních hodinách Praha, dopoledne Plzeň. Cesta Německem. Večer příjezd na tranzitní ubytování ve východní Francii u Remeše.

2. den – snídaně. Cesta do severozápadní Francie. Večer dojezd na ubytování v Bretani. Večeře.

3. – 8. den – výlety na kolech s podporou autobusu v Bretani. Poznáme řadu přístavních městeček na členitém bretaňském pobřeží jako Locquirec nebo Roscoff známý pěstováním cibule. Pojedeme přes příznačná městečka ležící přímo na pobřeží nebo v jeho blízkosti jako je Saint-Pol-de-Léon či Plougasnou.  Nevynecháme ani nejkouzelnější část pobřeží zvané Granit Rose tvořené růžovou žulou. Z části po cyklostezce vedoucí po zrušené železnici objedeme město Brest i zajímavý poloostrov Crozon s výhledy na Atlantický oceán. Navštívíme tajemné vnitrozemí opředené legendami o králi Artušovi, stejně jako nahlédneme až do Ďáblovy kuchyně. Prohlédneme si unikátní sousoší farních dvorů v Guimeliau a Commana. Pojedeme také cyklostezkou vedoucí okolo bývalého plavebního kanálu dříve spojujícího města Nantes a Brest, kde na originální mimoúrovňové křižovatce cyklostezek odbočíme na tu vedoucí dál po zrušené železnici do města Carhaix-Plouguer. Zde ve městě stojí sochy čtyř slavných cyklistů - vybraných vítězů Tour de France z její více než stoleté historie. Poznáme kouzelnou architekturu domů z hrázděného zdiva v Morlaix a v dalších starobylých bretaňských městečkách a také nezachytitelnou atmosféru tohoto svérázného kraje. Polopenze.

9. den – snídaně. Odjezd z Bretaně, cesta Francií. Večer příjezd na tranzitní hotel u Remeše ve východní Francii.

10. den – snídaně. Cesta z Francie do ČR. Ve večerních hodinách příjezd do ČR.

11. den – příjezd do Ostravy v časných ranních hodinách.

Charakteristika výletů

Budeme se pohybovat v bretaňské pahorkatině a kolem členitého pobřeží oceánu. Drtivá většina tras výletů vede po silničkách s asfaltovým povrchem a má zvlněný profil. Trasy výletů odpovídají schopnostem cykloturisty, který rád a pravidelně jezdí na výlety na kole. Nutno je počítat s proměnlivým počasím s dešťovými přeháňkami, které v Bretani cykloturista musí očekávat.


Cyklozájezd Francie – Bretaň. Dovolená na kole Francie – Bretaň. Výlety na kole po francouzském kraji Bretaň. Cyklozájezd do Bretaně s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program v Bretani. Cyklotrasy pobřežím i vnitrozemím Bretaně. Růžové pobřeží Granit Rose. Návštěva historických měst –  Morlaix, Roscoff, Locquirec, Saint-Pol-de-Léon, Plougasnou. Projížďka po cyklostezce kolem bývalého plavebního kanálu. Poloostrov Crozon obklopený Atlantickým oceánem. Farní dvory Guimeliau a Commana. Btetaňské pobřeží s přístavy. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Francie pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí