BURGUNDSKO

KRAJEM VÍNA BEAUJOLAIS

  • polopenze
  • hotel
  • bazén
  • bez celonočních přejezdů
  • cestou tranzitní hotely
BUR

Vinice na prosluněných svazích, svěže zelené pastviny na temenech oblých kopců, prastaré venkovské usedlosti v rovině řeky Saony. Ze všech koutů dýchá poklid a rozvaha venkovského života, tak kontrastující se současnou hektickou dobou. A hlavně víno! To vytváří nezaměnitelné kouzlo kraje, kde budeme jezdit na kolech, ať už to bude přímo v Burgundsku nebo v sousedním kraji Beaujolais.

BUR
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

2x v tranzitním hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením (cestou do Burgundska a zpět).
6x v hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V ceně pobytu neomezený vstup do venkovního hotelového bazénu.
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 4500 Kč /osoba /8 nocí.

Stravování

2x snídaně v hotelu formou švédských stolů (cestou do Burgundska a zpět).
6x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25 – 60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
17.08. - 25.08. 2024 9 BUR124 27 500 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách cca v 5:00. Průjezd nástupními místy ČR. Cesta Německem do Francie. Večer dojezd na tranzitní ubytování v hotelu ve Francii.

2. den – snídaně. Cesta Francií na ubytování v Burgundsku. Odpoledne ubytování. Seznamovací výlet na kole. Večeře.

3. – 7. den – výlety na kolech s podporou autobusu v Burgundsku a kraji Beaujolais. Vydáme se do roviny s desítkami kilometrů cyklostezky po tělese zrušené železnice vedoucí do zachovalého středověkého města Cluny s významným klášterem. Rovněž se ale také vydáme do kopců mezi vinicemi k hoře Solutré, proslulé rozsáhlými vykopávkami z doby prehistorické. Navštívíme rozverné centrum kraje Beaujolais, městečko Zvonokosy, proslavené stejnojmenným románem Gabriela Chevalliera, a ochutnáme báječné beaujolais přímo v místní vinárně. Poznáme i město Mâcon ležící na březích řeky Saôny. Zájemci si budou moci vyjet na vrcholek vyhlídkového kopce Mt. Cyr, z nějž je možno za dobré viditelnosti pozorovat vzdálený Mont Blanc. Polopenze.

8. den – snídaně. Odjezd z Burgundska. Odpolední příjezd na tranzitní hotel. Návštěva historického centra Štrasburku, ubytování, nocleh.

9. den – snídaně. Cesta Německem. Odpoledne příjezd do ČR. Ve večerních hodinách příjezd do Ostravy.

Charakteristika výletů

Rovina kolem řeky Saony s trasami mezi poli a po cyklostezce po zrušené železnici, nad tím pahorkatina s pastvinami a lesy. Tomu odpovídá i charakter tras výletů. Od cyklostezky téměř bez převýšení po silničky v kopcích, vše po asfaltovém povrchu. Obojí velmi zajímavé a zvládnutelné cykloturistou, který rád a pravidelně jezdí na výlety na kole. Ačkoliv může být i chladno, přesto se pohybujeme ve vinařském kraji s odpovídajícím klimatem.


Cyklozájezd Francie – Burgundsko. Dovolená na kole Francie – Burgundsko. Výlety na kole v kraji Burgundska. Cyklozájezd do Burgundska s ubytováním v hotelu a polopenzí. Připravený cykloturistický program v Burgundsku. Cyklotrasy po zrušené železnici a kolem řeky Saony. Návštěva  zajímavých míst: Zvonokosy, středověké město Cluny, kraj vína Beaujolais, Macon. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Francie pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí