DEC

ČESKÉ ŠVÝCARSKO

LABSKÁ CYKLOSTEZKA

  • polopenze
  • hotel
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
DEC

V severních Čechách v oblasti, kterou protéká mohutná řeka Labe, lze najít zajímavé cyklovýlety. České Švýcarsko se svými pískovcovými skalami a malebnými údolími s vesnicemi určitě stojí za projetí na kole. Nádherné výhledy do krajiny nabízí cyklotrasa po hřebeni Krušných hor. Nelze opomenout Labskou cyklostezku vedoucí podél Labe, které zde protéká Českým středohořím a před státní hranicí u Hřenska vytváří originální soutěsku. Další zajímavou oblastí je okraj Lužických hor, kde se během výletu na kole lze kochat pohledy na oblé vrcholky hor a také na skalní hrady. Tato oblast České republiky nabízí atraktivní a pestré cyklovýlety.

DEC
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v *** hotelu v Děčíně ve 2, 3 a 4lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Wellness služby (sauna, vířivka) za poplatek.
Příplatek 1800 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

5x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25-60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
27.08. - 01.09. 2024 6 DEC124 14 900 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha Chodov
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Ostravy v ranních hodinách cca v 8:00. Průjezd nástupními místy ČR. Odpoledne ubytování v Děčíně. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu v turisticky zajímavé oblasti na severu Čech. Projedeme atraktivní oblastí Českého Švýcarska se skalními městy, přes vesnice Jetřichovice a Hřensko s unikátním kaňonem Labe. Zájemci budou moci pěšky navštívit i symbol Labských pískovců, známou Pravčickou bránu. Od Panské skály, která je díky čedičovým sloupcům nazývaná Varhany, vede stejnojmenná cyklostezka. Ta je vybudovaná na tělese zrušené železnice směřující do České Lípy. Navštívíme oblast se skalním hradem Sloup a také sklářské město Nový Bor. Během výletu po Labské cyklostezce poznáme historické centrum Litoměřic. Před Ústím nad Labem nás bude vítat na skále se tyčící hrad Střekov a zámek v Děčíně. Zavítáme i do blízkých Krušných hor, kde se svezeme po hřebenové cyklotrase, která nabízí daleké výhledy. Možnost relaxace v aquaparku s wellness vzdáleném cca 700m od hotelu. Polopenze.

6. den – po snídani odjezd, k večeru příjezd do Ostravy.

Charakteristika výletů

Výlety na kole zvládnutelné běžným cykloturistou vedou po cyklotrasách vedlejšími silnicemi, některé výlety využívají i cyklostezky (např. Labská, Varhany).  Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obvykle příjemné, ale nelze vyloučit chladnější dny s možností dešťových srážek.


Cyklozájezd České Švýcarsko s ubytováním v hotelu a polopenzí. Dovolená na kole v severních Čechách. Labská cyklostezka od Litoměřic přes Děčín až do Hřenska. Labské pískovce s Pravčickou bránou i Hřenskem. Soutěska Labe. Cyklotrasa po hřebeni Krušných hor. Cyklostezka Varhany po zrušené železnici. Česká Lípa, skalní hrad Sloup, Nový Bor.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí