DOLOMITY

PO ZRUŠENÉ ŽELEZNICI I ÚDOLÍMI

  • polopenze
  • hotel
  • sauna
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
DOL

Dolomity, považované za jedny z nejkrásnějších a nejpůvabnějších hor na světě, budou ohromující kulisou našich pohodových výletů na kole. Ze zelených horských luk vyrůstají majestátní horské štíty, které díky vlastnostem dolomitu reagují na změny světla. Při východu a západu slunce se barví do teplých odstínů oranžové, červené a fialové, v poledním slunci popelavě zbělají a měsíční svit jim dodává chladný, téměř mimozemský vzhled. Pod často téměř kolmými skalními stěnami se lesknou hladiny nespočetných jezer a také malebná údolí. Vznešené pohoří Dolomit silně zapůsobí na každého návštěvníka.

DOL
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

6x v *** hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Jednoduše vybavené ubytování, které ale zajišťuje potřebné zázemí a soukromí.
Na hotelu k dispozici sauna.
Další wellness služby za poplatek.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2000 Kč /osoba /pobyt.

Stravování

6x italská polopenze. Snídaně formou švédských stolů. Večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25-60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
06.06. - 12.06. 2021 7 DOL121 19 700 Kč Uskutečněno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
05.09. - 11.09. 2021 7 DOL221 19 700 Kč Uskutečněno
Nástupní místa u dálnice na trase: Praha – Plzeň
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Doporučujeme Vám uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Program

1. denDOL121 odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách (cca v 4:30), Brno v ranních hodinách. DOL221 odjezd z Prahy v ranních hodinách (cca v 5:00). K večeru dojezd do místa ubytování v italských Dolomitech. Večeře.


2. – 6. den – výlety na kolech s podporou autobusu v oblasti italských Sextenerských Dolomit. Navštívíme údolí Pustertal i jeho boční údolí, která ukrývají rozmanitá jezera Antholzersee, Pragser Wildsee, Toblacher See i Dürrensee. Spatříme symbol Sextenerských Dolomit, tři impozantní skalní vrcholy nazvané Tre Cime. Pojedeme okolo malebného jezera Lago di Misurina. Cyklostezkou vybudovanou na tělese zrušené železnice s tunely i mosty se vypravíme přes olympijské město Cortina d’Ampezzo k jezeru Lago di Pieve di Cadore. Jeden výlet vedoucí podél řeky Drávy zakončíme v rakouském městě Lienz. Při jednom z výletů spatříme rozeklaný více než třítisícový vrchol Cima Dodici, známý také pod německým názvem Zwölferkofel, protože se budeme pohybovat v oblasti, kde se běžně hovoří italsky i německy. Polopenze.

7. den – snídaně. Odjezd do ČR. Přes den cesta z Itálie do ČR. DOL121 příjezd do Brna ve večerních hodinách. Do Ostravy příjezd v pozdních večerních hodinách. DOL221 příjezd do Plzně a Prahy ve večerních hodinách.

Charakteristika výletů

Přestože se budeme pohybovat v horách, jsou trasy připraveny tak, aby je zvládnul běžný cykloturista. Jezdit budeme v převážné míře po silnicích nebo cyklostezkách s asfaltovým povrchem, který je na některých úsecích vystřídán povrchem bez asfaltu. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí v termínech našich zájezdů bývá v Dolomitech příjemné, ale je nutno počítat s jeho proměnlivostí a nižšími teplotami ve vyšších nadmořských výškách.


Cyklozájezd Itálie – Dolomity. Dovolená na kole Itálie – Dolomity. Pohodové výlety na kole údolími Dolomit. Cyklozájezd do Dolomit s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program v Dolomitech. Výlety na kole po cyklostezkách vedoucích také po tělesech zrušených železnic. Projížďka kolem jezer, návštěva olympijského města Cortina d’Ampezzo, výhledy na vrcholy italských Dolomit. Pohodový poznávací cyklozájezd do Itálie pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí