ENS

ENNSKÁ CYKLOSTEZKA

RAKOUSKEM ÚDOLÍMI

  • polopenze
  • hotel
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
ENS

Kraj kolem řeky Enns je schoulený pod obrovskými masivy Dachsteinu a Grimmingu. Cyklostezka kolem řeky začíná u známého Tauernského tunelu a směřuje dolů podle toku mezi zelenými pastvinami s pasoucím se skotem. Prochází historickým městem Radstadt a zastavuje se ve známém lyžařském středisku Schladming. Dále pokračuje rozšiřujícím se údolím s romantickými výhledy na úbočí Alp. Nevynecháme ani projížďku kolem jezer s možností koupání. 

ENS
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Příplatek 1800 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

5x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
18.08. - 23.08. 2023 6 ENS223 18 300 Kč Uskutečněno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – v ranních hodinách odjezd ENS123 z Plzně (cca v 7:30) nebo ENS223 z Ostravy (cca v 8:00). Průjezd nástupními místy ČR. Příjezd na ubytování v Rakousku. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kolech s podporou autobusu Ennskou cykostezkou od Tauernského tunelu přes Radstadt, Schladming a další alpská městečka a vesničky. V Radstadtu si můžeme pod městskými hradbami prohlédnout cyklistickou zajímavost Radgarten - zahradu, kde jsou k vidění kuriózní nadrozměrná jízdní kola. Bude-li nám přát počasí, bude možno se kochat kouzelnými pohledy na Dachstein. Jeden výlet uskutečníme kolem jezer Grundlsee a Altaussee u známých klimatických lázní Bad Aussee. Na kolech se projedeme přes malebné letovisko Bad Mitterndorf u mohutné hory Grimming. Polopenze.

6. den – snídaně. Ráno odjezd do ČR. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Charakteristika výletů

Budeme se pohybovat v alpské horské oblasti, ale trasy výletů vedou podhůřím, nejčastěji údolími a kolem jezer. Trasy výletů odpovídají schopnostem cykloturisty, který rád a pravidelně jezdí na výlety na kole. Asfaltový povrch je jen v malé míře vystřídán povrchem bez asfaltu. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Přestože se jedná o horskou a podhorskou oblast, může být počasí obdobné našemu.


Cyklozájezd Rakousko – Ennská cyklostezka. Dovolená na kole Rakousko – Ennská cyklostezka. Výlety na kole podél řeky Enns. Rakousko s výlety na kole pod alpskými masivy Dachsteinu a Grimmingu. Cyklozájezd v Rakousku s ubytováním v penzionu a polopenzí. Připravený cykloturistický program v kraji kolem řeky Enns. Pohodové výlety na kolech údolími po rakouských cyklostezkách. Návštěva historického města Radstadt a lyžařského střediska Schladming. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Rakouska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí