HORNÍ FALCKO – nově
s programem pro děti

PO ZRUŠENÝCH ŽELEZNICÍCH

  • polopenze
  • hotel
  • bazén
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
FAL

NOVĚ

Na česko-bavorském pomezí v pohoří Hornofalckého lesa se ukrývají železnice. Dnes po nich již vlaky nejezdí, byly zrušeny a přeměněny na cyklostezky. Vedou klidnou krajinou přes bavorské vesničky, přes bývalé železniční mosty okolo statků a hradů do měst se zachovalými středověkými centry. Nádraží se někde přeměnila v útulné hospůdky pro cykloturisty, které budou lákat k posezení i vás. Oblast, kde se budeme pohybovat, sousedí s Českem a nabízí cykloturistům nevšední zážitek především díky kvalitním cyklostezkám.

FAL2
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v Německu v hotelu ve 2,3 a 4lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V hotelu je k dispozici vnitřní bazén.
Příplatek 1800 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

5x německá polopenze. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Pro děti připraveny i kratší varianty výletů do 40 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
25.07. - 30.07. 2023 6 FAL123 16 900 Kč Uskutečněno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – v ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 7:00). Průjezd nástupními místy ČR a cesta do Německa. Ubytování v hotelu. Večeře.


2. – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu vedoucí cyklostezkami především po zrušených železnicích. Trasy vedou přes vzorně upravené bavorské vesničky a městečka i klidnou přírodou Hornofalckého lesa. Návštěva center historických měst Weiden, Neustadt i Nabburg. Na konci jednoho výletu možný odpočinek a relaxace v aquaparku. Jeden z výletů vede po zrušené železnici a také po silničkách hornofalským venkovem v okolí Schönsee, kde k osvěženi láká přírodní koupaliště. Další výlet vede i do historického Regensburgu – malebného města na Dunaji se zachovalými středověkými domyimpozantní gotickou katedrálou a velmi starým mostem. Polopenze.


6. den – snídaně. Návrat do ČR. Příjezd do Ostravy ve večerních hodinách.

PROGRAM PRO DĚTI:

Zájezd je vhodný pro rodiče nebo prarodiče s dětmi. Pokud se zájezdu zúčastní více než 8 dětí, bude pro ně připraven po výletech na kolech doprovodný program. Náplň programu je určena pro děti ve věku 5–12 let zvyklé pohybovat se v kolektivu jiných dětí, spolupracující s animačními pracovníky a ochotné podřídit se kolektivním hrám. Program bude sestaven z různých soutěží, her i výtvarných činností. Pro děti budou připraveny drobné odměny.

Charakteristika výletů

Trasy výletů na kole vedou zvlněnou krajinou většinou po cyklostezkách vybudovaných na tělesech zrušených železnic. Na cyklostezkách se střídá asfaltový povrch s dobře sjízdným povrchem bez asfaltu. Zájezd je určen především pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obdobné jako u nás.


Cyklozájezd Německo – Horní Falcko. Dovolená na kole Německo – Horní Falcko. Bavorsko na kole. Horní Falcko s výlety na kolech. Cyklozájezd do Německa s ubytováním v hotelu a polopenzí. Připravený cykloturistický program v Bavorsku. Pohodové výlety na kolech po německých cyklostezkách na tělesech zrušených železnic. Návštěva měst Regensburk, Weiden a Nabburk. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Německa pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí