HOL

HOLANDSKO – nově

CYKLOTURISTICKÝ RÁJ

  • polopenze
  • hotel
  • bazén a sauny
  • květinová burza
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
  • CESTOU TRANZITNÍ HOTEL
HOL

NOVĚ

Když Holandsko, tak na kole! Díky dokonalé síti cyklostezek a rovinatému terénu je Holandsko trvalým rájem pro cykloturistiku. I my toho využijeme. Pro účastníky zájezdu máme připraveny výlety na kolech v západní části země omývané Severním mořem. A vzhledem k tomu, že budeme bydlet jen čtvrt hodiny jízdy na kole od písečných pláží, bude možno kombinovat cyklovýlety s koupáním v moři nebo s pobytem na plážích. Cykloturistický program se ale bude věnovat především malebnému holandskému venkovu, který si stále udržuje svůj osobitý charakter krajiny protkané zadumanými kanály, na jejichž březích září svými bílými okny roztomilé domečky a nad tím se tam točí lopatky původních, s láskou stále udržovaných, větrných mlýnů.

HOL
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

1x v tranzitním hotelu ve 2lůžkových pokojích (cestou do Nizozemska).
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 800 Kč /osoba /1 noc.
7x v **** hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 5900 Kč /osoba /7 nocí.
V ceně pobytu neomezený vstup do vnitřního hotelového bazénu a saunového světa.

Stravování

1x snídaně v hotelu formou švédských stolů (cestou do Nizozemska).
7x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vstupné na květinovou burzu. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
02.08. - 11.08. 2024 10 HOL124 31 900 Kč Obsazeno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – v ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 6:30). Průjezd nástupními místy. Cesta Německem. Večer dojezd na tranzitní ubytování na západě Německa.

2. den – snídaně. Cesta Německem do Nizozemska. Odpoledne dojezd na ubytování. Večeře.

3. – 8. den – výlety na kolech po cyklostezkách s podporou autobusu v nejzajímavějších částech Holandska. Navštívíme národní park Zuid Kennemerland. Přes písečné duny pojedeme do západního přímořského letoviska Zandvoort a starobylého Haarlemu. Na kolech se svezeme krajinou severního Hollandu přes městečka Edam, Volendam a „suchou nohou“ po hrázi na ostrov Marken s rázovitou architekturou. Zájemci mohou ochutnat proslaveného holandského herinka a jiné mořské dobroty. Navštívíme výrobnu sýrů a ukázku výroby dřeváků. Zevrubně si prohlédneme Amsterdam, jeho památky, úzké domy či květinový trh a na kolech se projedeme v jeho okolí v blízkosti přistávacích drah letiště Schiphol. Navštívíme i obrovskou květinovou burzu, ze které putují květiny do celého světa. Několikrát se budeme projíždět po cyklostezkách travou porostlými písečnými dunami kolem západního pobřeží. Navštívíme univerzitní město Leiden i přímořské letovisko Scheveningen. Večeře.

9. den – v ranních hodinách odjezd z Nizozemska. Cesta přes Německo. Ve večerních hodinách příjezd do ČR.

10. den – příjezd do Ostravy v nočních hodinách.

Charakteristika výletů

Krajina západního Nizozemska – jižního a severního Holandska, kudy vedou trasy výletů, je výrazně rovinatá, ovšem počasí bývá proměnlivé a občas větrné. Trasy výletů jsou z velké většiny vedeny po cyklostezkách zpravidla s asfaltovým povrchem a odpovídají schopnostem běžného cykloturisty. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety.


Cyklozájezd Holandsko. Cyklozájezd Nizozemsko. Dovolená na kole Nizozemsko – Holandsko. Výlety na kole po nizozemském kraji Holandsko. Cyklozájezd do Holandska s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program v Holandsku. Hustá síť cyklostezek. Cyklotrasy po cyklostezkách pobřežím i vnitrozemím Nizozemska. Pobřeží s dunami – národní park Zuid Kennemerland. Návštěva historických měst –  Amsterdam, Haarlem, Edam, Volendam. Země mlýnů, sýrů, dřeváků, vodních kanálů, hrází i polderů. Cyklostezky kolem plavebních kanálů. Ostrov Marken s pevninou spojený hrází. Univerzitní město Leiden. Přímořské letovisko Scheveningen u Den Haagu. Letiště Amsterdam Schiphol. Holandské pobřeží s přístavy. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Holandska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí