POLOOSTROV ISTRIE

ZELENÁ PERLA JADRANU

  • polopenze
  • hotel u moře
  • bazén
  • pula a rovinj
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
IST

Blankytně modré moře, ale i krásné výlety na kole nabízí sluncem zalitý Istrijský poloostrov. Pojedeme přes kouzelné vesničky ukryté v horách, kde dodnes poklidně žijí místní obyvatelé, a budeme mít pocit, že se tam kdysi dávno zastavil čas. Kulisu tvoří staré kamenné domy, uzounké uličky s obchůdky i vyhlídkovými restauracemi. Pobřeží zase lemují přístavní městečka a vesničky obklopené plážemi a piniovými lesy. Ze sedla kola se nám naskytne pohled na vnitrozemské zalesněné hory, rozlehlé vinohrady i olivové háje. Po výletech na kole budeme odpočívat na mořských plážích nebo u hotelového bazénu. Nelze opomenout ubytování v hotelu u moře a skvělou chorvatskou stravu.

IST
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

7x v *** hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V ceně pobytu neomezený vstup do venkovního hotelového bazénu a bazénu u pláže. 
Příplatek 2900 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

7x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů 25–55 km. Výlet autobusem do historických měst Pula a Rovinj.  Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
30.06. - 07.07. 2024 8 IST124 23 900 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Plzně v brzkých ranních hodinách cca ve 2:30. Průjezd nástupními místy. Brno v ranních hodinách. Přes den cesta do Chorvatska. Večer dojezd autobusem na ubytování v Chorvatsku na Istrijském poloostrově. Večeře.

2. – 7. den – výlety na kole s podporou autobusu na Istrijském poloostrově. Během jednotlivých výletů zavítáme do kouzelných, historií opředených horských vesniček Grožnjan a Motovun. Zastavíme se i v obci Livade obklopené dubovými lesy a známé sběrem zvláštních hub – lanýžů. Vypravíme se také do historických měst – Puly s původním římským amfiteátrem a malebného Rovinje s příjemnou atmosférou díky jeho poloze na malém poloostrově. Zavítáme i do historického města Poreč ležícího na poloostrově se starou původní římskou ulicí Decumanus lemovanou obchůdky a v boční ulici ukrytou jedinečnou Eufraziovou bazilikou z byzantské doby. Při výletě podél pobřeží navštívíme Novigrad – jachetní přístavní městečko s úzkými uličkami ukrytými za hradbami. Díky cyklotrase vedoucí hlavně po zrušené železnici poznáme i část sousedního slovinského pobřeží s historickými městy Koper, Izola a turistickou perlu – město Piran s jedinečným panoramatem, kterému dominuje štíhlá zvonice. Ubytování v hotelu u moře na stejném místě. Polopenze.


8. den – snídaně. Odjezd, přes den cesta z Chorvatska do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách, návrat do Plzně.

Charakteristika výletů

Trasy výletů na kole na Istrijském poloostrově vedou po místních většinou asfaltových silnicích a cestách, často po vyznačených cyklotrasách a zvládne je každý běžný cykloturista. Na Istrii obvykle panuje teplé počasí, ale je nutno počítat s možností dešťových srážek.


Cyklozájezd Chorvatsko – Istrie. Dovolená na kole Chorvatsko – Istrie. Výlety na kole slunečným zeleným istrijským poloostrovem. Istrijský poloostrov na kole v klidné a romantické přírodě. Cyklozájezd na Istrijském poloostrově v Chorvatsku s ubytováním v hotelu u moře s polopenzí. Připravený cykloturistický program vnitrozemím poloostrova Istrie i podél pobřeží Jaderského moře. Pohodové výlety na kole cyklostezkou po zrušené železnici i po vedlejších silnicích. Návštěva historických měst: Pula, Rovijn i Novigrad. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Chorvatska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí