LAS

LAŠKO TERMÁLY – novinka

LÁZNĚ A PIVO

  • polopenze
  • hotel
  • termály
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
LAS

NOVINKA

Oblíbené slovinské termální lázně Laško jsou známé minerální vodou, ale také pivem Laško, které se zde vaří již od roku 1825. Lázně leží přímo v centru Slovinska. Údolí řeky Savinja a okolní zelené hory vytvářejí příjemné prostředí těchto lázní. Pojedeme klidnou přírodou, venkovem přes vesničky i přes historická města a často se nám budou otevírat zajímavé výhledy na malebnou krajinu. Zavítáme i na sever Slovinska do Alp, kde navštívíme Logarskou dolinu, jedno z nejkrásnějších slovinských údolí. Laško nabízí po výletech na kolech každodenní relaxaci v termálních lázních přímo v hotelu a také možnost ochutnat stejnojmenné pivo z nedaleko ležícího pivovaru.

LAS
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v **** hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením (třetí lůžko formou přistýlky, rozkládací gauč 140x 190cm).
V ceně pobytu neomezený vstup do hotelového termálního bazénového komplexu.
Další wellness služby (sauny, masáže) za poplatek.
Příplatek 2900 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

5x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
24.05. - 29.05. 2024 6 LAS124 18 900 Kč Obsazeno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
01.06. - 06.06. 2024 6 LAS424 18 900 Kč Posl. 1 místo
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
21.06. - 26.06. 2024 6 LAS224 18 900 Kč Posl. 1 místo
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno
10.09. - 15.09. 2024 6 LAS324 18 900 Kč Obsazeno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Ostravy cca v 7:30 (LAS124, LAS324 a LAS424) nebo cca v 6:00 z Plzně (LAS224). Průjezd nástupními místy. Přes den cesta Rakouskem do Slovinska. Večer dojezd na ubytování. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kolech s podporou autobusu v okolí termálních lázní Laško. Svezeme se přes mosty i tunely po cyklostezce vybudované na tělese zrušené železnice. Ve Velenje lze objevit na hradě umístěnou africkou expozici českého cestovatele Vladimíra Fojta. Spatříme malé klidné lázně Dobrna i umělé rekreační jezero Šmartno. Projedeme historickým městem Celje, kde můžeme vidět sochu původem českého fotografa Josipa Pelikána opírající se o jízdní kolo. Poznáme zapomenutá místa v okolí lázní Laško, které obklopují pohoří Posavsko Hribovje a Sávské vrchy a kde se lze vypravit k jednomu z nejstarších kartuziánských klášterů, Jurklošter. Pojedeme údolím řek Savinja a Sava přes lázně Rimske Toplice, město Sevnica se středověkým hradem a spatříme nad řekou se tyčící hrad Rajhenburg. Zavítáme do Kamnicko-Savinjských Alp, kde navštívíme úchvatnou Logarskou dolinu zakončenou vodopádem Rinka u chaty Orlí hnízdo. Polopenze.

6. den – snídaně. Odjezd do ČR. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách, návrat do Ostravy nebo Plzně ve večerních hodinách.

Charakteristika výletů

Výlety na kole vedou méně frekventovanými silnicemi s asfaltovým povrchem nebo po cyklostezkách v údolích a také zvlněným terénem. Trasy výletů odpovídají schopnostem cykloturisty, který rád a pravidelně jezdí na výlety na kole. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obvykle teplé, ale je nutno počítat s možností přeháněk. Příjemná je možnost každodenní relaxace v termálních lázních přímo v areálu hotelu.


Cyklozájezd do Slovinska s ubytováním v hotelu a polopenzí v termálních lázních Laško. Slovinské lázně Laško. Dovolená na kole ve Slovinsku. Minerální voda Laško. Slovinské pivo Laško. Výlety na kole v srdci Slovinska. Termální lázně s jedinečnou minerální vodou Laško. Pivovar Laško. Logarská dolina v Kaminsko–savinských Alpách. Město Velenje s hradem. Údolí řek Savinja a Sava. Cyklotrasy a cyklostezky ve Slovinsku. Celje – historické město. Lázně Dobrna a Rimske Toplice. Klášter Jurklošter.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí