PROVENCE

KRAJ VŮNĚ A VÍNA

  • večeře
  • bungalovy
  • bazén
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
  • CESTOU TRANZITNÍ HOTELY
PRO

Kraj posetý květy, vzduch naplněný jejich vůní a zářivé slunce nad hlavou. Tak to je Provence na přelomu jara a léta. Provence je nádherná vždy, ale na jaře je nepřekonatelná. Je málo tak krásných krajů a jezdit po jeho venkovských silničkách patří k vrcholným zážitkům cykloturisty. Stejně jako rozkvetlá příroda nás okouzlí provensálské vesničky a městečka, často přilepená na temena kopců. Přičteme-li k tomu relaxaci v bazénu, je dojem nezapomenutelný.

PRO
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

2x v tranzitním hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením (cestou do Provence a zpět).
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1200 Kč /osoba /2 noci.
7x na jednom místě v klidném areálu ve zděných bungalovech obsazených 2 nebo 3 osobami. Každý bungalov má jednoduché vybavení, patrovou postel v samostatné ložnici a dvoulůžko v průchozí obytné místnosti, dále kuchyň s ledničkou, plynovým sporákem a nádobím na vaření a stolování,koupelnu s WC, venkovní krb.
Sleva za bungalov obsazený 4 osobami 2000 Kč /osoba /pobyt.
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 4900 Kč /osoba /7 nocí.
V ceně pobytu neomezený vstup do venkovního bazénu přímo u ubytování. 

Stravování

2x snídaně v hotelu formou švédských stolů (cestou do Provence a zpět).
7x večeře v restauraci v areálu ubytování, večeře servírovaná, 3 chody. V ceně večeře 1/4 litru vína. Ostatní stravování je ve vlastní režii s možností vaření v bungalovech.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
30.05. - 08.06. 2024 10 PRO124 27 900 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách cca ve 4:00, Brno v ranních hodinách. Průjezd nástupními místy v ČR, cesta Německem. Večer ubytování v hotelu ve Francii.

2. den – snídaně. Cesta Francií, odpoledne dojezd do místa pobytu v Provence. Ubytování v bungalovech. Seznamovací výlet na kolech po okolí. Večeře.

3. – 8. den – výlety na kolech s podporou autobusu po Provence. Zavítáme při nich mimo jiné ke kaňonu řeky Ardeche a projedeme se po jeho okraji. Na jeho konci budeme obdivovat přírodní unikát Pont d´Arc, skalní oblouk vytvořený řekou. U řeky Gardon nás přivítá div antického stavitelství, římský akvadukt Pont du Gard. Poznáme řadu pitoreskních městeček a vesniček Uzes, St. Victor, Castillion. Ve volném dni navštívíme papežský Avignon a prohlédneme si jeho zachovalé středověké jádro. Zajedeme na výlet do Châteauneuf du Pape ochutnat proslavené víno a v Orange uvidíme starodávné římské divadlo. Na kolech vyjedeme ke zřícenině hradu Les Baux a k jeho malebnému podhradí, projdeme se po Arles, městě řady památek a zajímavostí, v němž žil a vytvořil největší množství svých slavných obrazů malíř Vincent van Gogh. V rozmanité a barevné krajině si prohlédneme lom na okrovou hlínu v Roussillionu a vývěr řeky Sorgue v romantickém zákoutí, v němž tvořil básník Petrarca své sonety Lauře. Večeře.

9. den – ráno odjezd z Provence. K večeru příjezd do hotelu na předměstí Štrasburku. Nocleh.

10. den – snídaně. Cesta Německem. V odpoledních hodinách příjezd do ČR, v pozdních večerních hodinách dojezd do Ostravy.

Charakteristika výletů

Trasy výletů vedou většinou po málo frekventovaných asfaltových venkovských silničkách částečně rovinatou, částečně kopcovitou krajinou dolní části Provence po obou stranách řeky Rhôny a jsou určeny pro cykloturisty, kteří rádi a pravidelně jezdí na výlety. Nezajíždíme do horských oblastí Horní Provence. Počasí v termínu našich zájezdů bývá zpravidla teplejší než u nás. Mohou se vyskytnout i horké dny, stejně jako chladnější se severním větrem. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety.


Cyklozájezd Francie – Provence. Dovolená na kole Francie – Provence. Výlety na kole po kraji Provence. Cyklozájezd do Provence s ubytováním v bungalovech s večeřemi. Připravený cykloturistický program v Provence. Cyklotrasy mírně zvlněnou krajinou. Návštěva historických měst s významnými památkami – Avignon, Uzes, Chateauneuf du Pape, Arles a projížďka rozmanitou přírodou Provence plnou vůní. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Francie pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí