PTUJ – TERMÁLY

LÁZEŇSKÁ OBLAST SLOVINSKA

  • polopenze
  • hotel
  • termály
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
PTU1

Ve Slovinsku v údolí řeky Drávy leží historicky zajímavá města - architektonický klenot Ptuj a středověký Maribor. U nejstaršího slovinského města Ptuj se nalézají stejnojmenné termální lázně s příjemně teplou vodou, ve kterých si budeme moci odpočinout. Pod Ptujským hradem lákají k procházce uličky a náměstí lemované historicky atraktivními stavbami – městská věž, kláštery, kostel, divadlo i památníky. Během výletů na kole údolími v pohořích Haloze, Kozjak a Gorice pojedeme po kroutících se silničkách okolo vinic, hradů i zámků. Tato část Slovinska nabízí cykloturistům zajímavé výlety na kolech a po nich koupání v termálech.

PTU1
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v **** hotelu u areálu termálních lázní ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením (třetí lůžko formou přistýlky, rozkládací gauč 80x180cm).
V hotelu krytý termální bazén. V ceně 2 vstupy denně do sousedního termálního parku s bazény a saunou.
Další wellness služby za poplatek.
Příplatek 2500 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

5x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program po trasách 25 – 60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
26.05. - 31.05. 2023 6 PTU123 17 900 Kč Uskutečněno
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd v ranních hodinách z Plzně (cca v 6:30). Průjezd nástupními místy. Přes den cesta Rakouskem do Slovinska. Večer dojezd autobusem na ubytování. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu v okolí termálních lázní Ptuj u stejnojmenného města, kterému dominuje Ptujský zámek. Jeden z výletů nás zavede do pohoří Kozjak, svažujícímu se k řece Drávě. Z Rakouska zamíříme do středověkého Mariboru, kde roste nejstarší vinná réva na světě, která stále rodí. Pojedeme po silničce, která mezi vinohrady vytváří tvar srdce, a zastavíme se na vyhlídce, odkud se nám tento jedinečný pohled otevře. V sedle kola budeme šlapat podél toku řeky Drávy. Údolím v pohoří Haloze pojedeme okolo barokního zámku Štatenberg a poutního místa Ptujska Gora. Po výletech si budeme moci každý den odpočinout v termálních lázních. Polopenze.

6. den – snídaně. Odjezd do ČR. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách, návrat do Plzně ve večerních hodinách.

Charakteristika výletů

Výlety na kole vedou v údolí řeky Drávy a jejich přítoků a také zvlněným terénem v okolí. Trasy po vedlejších silnicích jsou úměrné schopnostem cykloturisty, který rád a pravidelně jezdí na výlety. Počasí bývá obvykle teplejší než u nás, ale je nutno počítat i s občasnými dešťovými přeháňkami. Příjemná je možnost každodenní relaxace v termálních lázních.


Cyklozájezd Slovinsko – Termály Ptuj. Dovolená na kole Slovinsko – Termály Ptuj. Výlety na kole v údolí řeky Drávy. Cyklozájezd do města Ptuj s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program v okolí města Ptuj. Cyklotrasy vedoucí okolo vinic, hradů i zámků. Návštěva historických měst Ptuj a Maribor s významnými památkami. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Slovinska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí