RAD

RADENCI TERMÁLY

S VÝLETY DO ŠTÝRSKA

  • polopenze
  • hotel
  • termály
  • sauna
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
RAD

Na východě Slovinska najdeme lázně Radenci, které se nám stanou východiskem pro výlety na kole. Poznáme jak Slovinsko, tak i blízké sousední Rakousko – jeho zelené srdce Štýrsko. Zdejší krajinu charakterizují vinohrady, ale i jabloňové sady a také pěstování dýní, rajčat a dalších plodů. Oblast na pomezí Slovinska a Rakouska nabízí zajímavé výlety na kole a pak odpočinek v lázních.  Zdejší minerální vodu Radenska s logem tvořícím tři červená srdce pili i na císařském dvoře ve Vídni. I my ji budeme mít možnost denně pít přímo z pramene vyvedeného až do hotelu. Po výletech si budeme moci odpočinout v bazénech s termální vodou nebo relaxovat v saunách – vše přímo v hotelu, kde budeme ubytováni.

RAD
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v **** hotelu u areálu termálních lázní ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením (třetí lůžko formou přistýlky, rozkládací gauč 110x180cm)
V ceně pobytu neomezený vstup do hotelového termálního bazénového komplexu, včetně jednoho vstupu do sauny denně (jen pro dospělé).
Příplatek 2000 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

5x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program po trasách 25 – 60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
11.06. - 16.06. 2024 6 RAD124 17 900 Kč Obsazeno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
13.08. - 18.08. 2024 6 RAD224 18 400 Kč Posl. 8 míst
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
20.08. - 25.08. 2024 6 RAD324 18 400 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd z Ostravy v ranních hodinách cca v 8:00 (RAD124, RAD224) nebo z Plzně cca v 6:30 (RAD324). Průjezd nástupními místy a cesta do Slovinska. Večer dojezd autobusem na ubytování. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu v oblasti slovinského Štajerska a rakouského Štýrska. Ve Slovinsku pojedeme údolím řeky Mur, kde dodnes funguje vodní mlýn a stále mele mouku tradičním způsobem. Nad lázněmi Radenci se zvedají kopečky s vinohrady. Vynikající vína můžeme ochutnat v originální vinné fontáně na vyhlídkovém místě. Na kole se vypravíme do okolí Radenců za projevy dávné sopečné činnosti – uvidíme tryskající minerální prameny, fumaroly, vývěry na loukách i v lesích. V Rakousku poznáme jak zvlněnou krajinu s krásnými výhledy a vinohrady, tak i úrodná údolí. Pojedeme po cyklotrasách přes městečka, kde se lze zastavit a ochutnat místní produkty. Zavítáme do historického Stradenu se třemi kostely. V obci Svatá Anna se rozhlédneme do malebné krajiny z originální vyhlídkové terasy.  Ve slovinském městě Gornja Radgona u řeky Mur lze ochutnat peninu – místní šumivé víno, které zde vyrábějí. Polopenze.

6. den – po snídani odjezd do ČR. K večeru příjezd do ČR.

Charakteristika výletů

Trasy výletů vedou zvlněným i rovinatým terénem. Během cyklozájezdu se budeme pohybovat především po vedlejších silnicích, které v některých úsecích doplňují cyklostezky. Povrch cyklotras tvoří, až na kratší zpevněné úseky, asfalt. Počasí bývá obvykle teplé, ale je nutno počítat s možností dešťových přeháněk. Příjemná je možnost každodenního odpočinku v termálních lázních přímo na hotelu.


Cyklozájezd do Slovinska a Rakouska s ubytováním v hotelu a polopenzí v lázních Radenci.  Dovolená na kole ve Slovinsku i Rakousku. Minerální voda Radenci. Výlety na kole v rakouském Štýrsku. Lázně Radenci s jedinečnou minerální vodou. Zelené srdce Rakouska – Štýrsko. Vinná fontána. Údolí řeky Mur s vodním mlýnem. Cyklotrasy ve Štýrsku. Penina – slovinské šumivé víno.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí