SLOVINSKÉ MOŘE

ZAJÍMAVÁ OBLAST JADRANU

  • polopenze
  • hotel u moře
  • bazén
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
SMO

Ano, i Slovinsko má moře! A krásné! Kouzlených čtyřicet sedm kilometrů pobřeží nabízí atraktivní scenérie typické pro Jadran. Středomořská vonící vegetace bude provázet každé šlápnutí do pedálů. Na rozmanitém pobřeží se střídají středomořské pláže s možností koupání se strmými útesy, které nabízejí nádherné rozhledy, a kolorit dotváří unikátní saliny. Historická centra měst Koper, Izola a Piran zvou k návštěvě a také k posezení v příjemném prostředí s výhledem na moře, který nadchne každého suchozemce. Nelze opomenout vnitrozemí, kde se na stráních rodí vinná réva, chovají se bílí koně lipicáni a v podzemí se ukrývají krasové jeskyně. Oblast slovinského moře určitě stojí za návštěvu, protože dokáže zaujmout jak svojí historií, tak přírodou. Nabízí zajímavé výlety na kole a po nich možnost odpočinku u moře nebo v bazénech s mořskou vodou.

ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

7x v hotelu u moře ve 2lůžkových ***pokojích se sociálním zařízením.
K dispozici krytý bazén s mořskou vodou.
Další wellness služby za poplatek.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2800 Kč /osoba /pobyt.

Stravování

7x slovinská polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25– 60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
01.06. - 08.06. 2021 8 SMO221 19 800 Kč Uskutečněno
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno
21.06. - 28.06. 2021 8 SMO321 19 800 Kč Uskutečněno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
18.08. - 25.08. 2021 8 SMO521 21 300 Kč Uskutečněno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
14.09. - 21.09. 2021 8 SMO421 19 800 Kč Uskutečněno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Doporučujeme Vám uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Program

1. den – odjezd v ranních hodinách z ČR (Ostrava cca v 5:00, Plzeň cca v 3:30). Průjezd nástupními místy. Přes den cesta Rakouskem do Slovinska. Večer dojezd autobusem na ubytování. Večeře.


2. – 7. den – výlety na kole s podporou autobusu slovinským pobřežím i vnitrozemím Istrie. Pojedeme trasou zrušené železnice nazvané Parenzana vedoucí blízko pobřeží přes malebná historická města Koper i Izola a zavítáme i na výběžku ležícího jedinečného Piranu se štíhlou zvonicí kostela svatého Jiří. Pojedeme okolo salin u Sečovlje, kde se přírodním procesem dodnes získává kvalitní sůl. Poznáme mořské lázně Portorož s honosnými hotely. Zavítáme do obce Lipica, kde se chovají světoznámí bílí koně Lipicáni. Z vyhlídky u obce Škocjan spatříme hluboký propadlý závrt s ponornou řekou jménem Reka. Zájemci budou moci zavítat do krasového podzemní Škocjanské jeskyně. Pojedeme i přes malebné zapadlé vesničky ve vnitrozemí slovinské části Istrijského poloostrova a jeden výlet nás zavede i do sousedního Chorvatska. Po výletech si budeme moci odpočinout v bazénu s mořskou vodou. Polopenze.

8. den – snídaně. Odjezd do ČR. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách. Návrat do Ostravy nebo do Plzně ve večerních hodinách.

Charakteristika výletů

Trasy výletů na kole vedou především v oblasti slovinské části Istrijského poloostrova po místních většinou asfaltových silnicích. Poblíž pobřeží vede cyklostezka po tělese zrušené železnice, ale během zájezdů zavítáme i do zvlněného vnitrozemí. Výlety jsou připraveny tak, aby je zvládnul každý běžný cykloturista. Počasí bývá obvykle teplé, ale je nutno počítat s občasnými dešťovými přeháňkami. Příjemná je možnost každodenní relaxace v bazénech s mořskou vodou či přímo u moře.


Cyklozájezd Slovinsko nazvaný Slovinské moře. Dovolená na kole Slovinsko – Istrie. Výlety na kole slunečným zeleným istrijským poloostrovem. Istrijský poloostrov na kole v klidné a romantické přírodě. Cyklozájezd na slovinské části Istrijského poloostrova s ubytováním v hotelu u moře s polopenzí. Připravený cykloturistický program vnitrozemím poloostrova Istrie i podél pobřeží Jaderského moře. Pohodové výlety na kole cyklostezkou po zrušené železnici Parenzana i po vedlejších silnicích. Návštěva historických měst: Koper, Izola, Piran. Mořské lázně Portorož. Salina Sečovlje. Škocjanská jeskyně s ponornou řekou Reka.. Bílí koně Lipicáni chovaní u obce Lipica. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Slovinska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí