SPR

SPRÉVA

SPREEWALD A FLAEMING

  • polopenze
  • hotel
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
SPR

Lužní krajinou Sprévského lesa v německém Brandenbursku protéká řeka Spréva a rozlévá se množství říčních ramen, a tak se oblasti také říká „Benátky severu“. Krajina je protkána sítí cykloturistických tras, které lákají ke svezení na kole. Mezi lužními lesy, políčky a loukami lze objevit historická města i malé vesničky obklopené vodními kanály. Každý návštěvník rád ochutná místní specialitu – vynikající okurky, které zde pěstují a nakládají do různých originálních láků. Oblast je domovem Lužických Srbů, kteří zde dodnes zachovali své tradice, architekturu i slovanský jazyk, o čemž svědčí i dvojjazyčné nápisy. V sousední mírně zvlněné oblasti Flaeming byla vybudována rozsáhlá síť asfaltových cyklostezek, kterou využívají cykloturisté i bruslaři. Obě oblasti ležící jižně od Berlína nabízí cykloturistům zajímavé trasy pro výlety na kole.

SPR
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením (třetí lůžko formou přistýlky 80x190cm).
Příplatek 2900 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

5x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 30-60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
09.07. - 14.07. 2023 6 SPR123 17 500 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha Chodov – Ústí n/L
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – v ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 7:00) a průjezd nástupními místy ČR. Večer dojezd autobusem na ubytování v Německu. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu v oblastech Sprévského lesa a Flaemingu. Zavítáme do historických měst Lübbenau s barokním kostelem a Lübben s renesančním zámkem, která nás budou lákat k posezení na terasách restaurací u říčních ramen. Pojedeme vesničkou Leipe ukrytou v lužním lese, obklopenou vodními kanály a mokřady. Uvidíme i rekonstruované slovanské hradiště Slawenburg a zavítáme do srdce Sprévského lesa do obce Burg, kde se nachází termální lázně. Po cyklostezkách s hladkým asfaltem, nazývaným „černé sklo“, se svezeme v oblasti Flaemingu okolo větrných mlýnů, přes zemědělské vesničky i přes historická města Dahme, Luckenwalde. Ubytování v hotelu na stejném místě. Polopenze.

6. den – snídaně. Návrat do ČR. Příjezd do Ostravy ve večerních hodinách.
 

Charakteristika výletů

Trasy výletů vedou rovinatou krajinou značenými cyklotrasami často upravenými jako samostatné cyklostezky. Asfaltový povrch převažuje. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Nutno počítat s možností větrného a proměnlivého počasí.


Cyklozájezd Německo – Spréva. Dovolená na kole Německo - Spréva. Brandenbursko na kole. Výlety na kole v oblasti Sprévského lesa a Flämingu. Cyklozájezd v Německu s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program po Brandenbursku. Výlety na kole po značených německých cyklotrasách. Nenáročné výlety v okolí lužního sprévského lesa s vodními kanály a mokřady. Výlet podél řeky Sprévy, historickými městy Lübbenau, Lübben, Dahme, Juterbog, okolo větrných mlýnů. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Německa pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí