TAUERNSKÁ CYKLOSTEZKA

OKOLÍ ZELL AM SEE

  • polopenze
  • hotel
  • bazén
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
TAU

V srdci Rakouska pod hřebeny Vysokých Taur se vine údolí řeky Salzach a rozprostírá se Zellerské jezero se známým turistickým magnetem na svém břehu, městečkem Zell am See. V této oblasti se budeme během zájezdu pohybovat z velké části po samostatných cyklostezkách oddělených od silničního provozu. Jako v řadě jiných údolí i zde je vyznačena cyklotrasa podél řeky a my ji budeme na kolech sledovat téměř od pramenů, od mohutných a burácejících Krimmelských vodopádů. Nezůstane jen u této trasy. Zavítáme i do dalších údolí znějících ozvěnou kravských zvonců stád popásajících se na úbočích. Čeká nás prostě alpská romantika v celé své přitažlivosti.

TAU
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v budovách rodinného hotelu s příjemnou atmosférou ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
U hotelu bazén.
Wellness služby za poplatek.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2000 Kč /osoba /pobyt.

Stravování

5x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
09.07. - 14.07. 2022 6 TAU122 15 800 Kč Posl. 4 místa
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – v ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 6:30). Cesta přes nástupní místa do Rakouska. Ubytování v hotelu. Večeře.

2. – 5. den – páteří zájezdu jsou výlety na kolech s podporou autobusu po trase Tauernské cyklostezky kolem řeky Salzach. Jí budeme věnovat celé dva dny. Přitom navštívíme Krimmelské vodopády. Projedeme útulnými vesničkami a městečky Neukirchen, Mittersill, Lengdorf, Kaprun, jejichž domy se ztrácejí pod záplavami muškátů bohatě kvetoucích na balkónech. Celý den budeme věnovat jízdě po cyklostezkách kolem Zellerského jezera s možností se koupat buď přímo v jezeře, nebo v krytém vyhřívaném bazénu v letovisku Zell am See. Kdo by se koupat nechtěl, může využít lanovky na horu Schmittenhöhe a projít se po hřebeni s nádhernými výhledy na ledovec hory Kitzsteinhorn a nejvyšší horu Rakouska Grossglockner. Projedeme se na kolech údolím Glemtal po nově vybudované cyklostezce až k jeho závěru, kde je nejen útulná horská chata Landlingalm zvoucí k občerstvení a odpočinku s výhledem na okolní hory, ale i pozoruhodný vodní svět tvořený různými, mnohdy pitoreskními skulpturami otáčejícími se díky vodnímu pohonu. Polopenze.

6. den – po snídani odjezd autobusem do ČR, k večeru příjezd do ČR.

Charakteristika výletů

Zájezd do alpské oblasti, kde trasy výletů vedou nejčastěji údolími a kolem jezera u Zell am See. Jezdit budeme po cyklostezkách s převážně asfaltovým povrchem a výjimečně po vedlejších silnicích. Trasy výletů uspokojí cykloturistu, který rád a pravidelně jezdí na výlety na kole. Zájezd je určen také pro rodiny s dětmi, jsou-li však zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí má jako u ostatních oblastí v podhůří Alp charakter obdobný středoevropskému.


Cyklozájezd Rakousko – Tauernská cyklostezka. Dovolená na kole Rakousko – Tauernská cyklostezka. Údolím řeky Salzach a okolím Zell am See na kole. Rakousko s výlety na kolech s panoramatem Vysokých Taur. Cyklozájezd do Rakouska s ubytováním v hotelu a polopenzí. Připravený cykloturistický program v okolí Zell am See. Pohodové výlety na kolech po rakouských cyklostezkách. Návštěva Krimmelských vodopádů, Kaprunu, Zell am see a Mittersillu. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Rakouska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí