OKOLÍ TOKAJE

MAĎARSKO – VÝCHODNÍ TERMÁLY

  • polopenze
  • hotel
  • termály
  • wellness
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
TOK

Kolem vápencového pohoří Bükk ve východním Maďarsku se nalézá několik termálních pramenů a v některých z nich se budeme moci koupat a odpočívat. Navštívíme jeskynní termální lázně Miskolc-Tapolca nebo rozsáhlý komplex Zsóryfürdo u Mezőkövesd. Roviny řeky Tiszy pokryté lány kukuřice a slunečnic tvoří kontrast s hlubokými bukovými lesy v pohoří Bükk. Přírodní pestrost dotváří pak hora Tokaj, z velké části pokrytá vinicemi plodícími hrozny pro vynikající tokajské víno.

TOK
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v **** hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V hotelu bazény včetně termálního, sauny, pára a solná místnost.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2900 Kč /osoba /pobyt.

Stravování

5x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 30–50 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
15.05. - 20.05. 2022 6 TOK122 15 600 Kč Uskutečněno
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
04.09. - 09.09. 2022 6 TOK222 15 600 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – v ranních hodinách odjezd z ČR (TOK122 Ostrava cca v 7:30, TOK222 Plzeň cca v 5:45). Průjezd nástupními místy v ČR, k večeru příjezd do Mezőkövesd. Ubytování v hotelu. Večeře.

2. den – výlet na kole s podporou autobusu v pohoří Bükk. Vypravíme se převážně vrstevnicovou silničkou do lázeňského místa Lillafüred na břehu kouzleného jezera Hámori-tó. Odpoledne po výletě na kole se budou moci zájemci vykoupat v originálních jeskynních termálních lázních Miskolc-Taplolca, kde jsou bazény s teplou vodou schované přímo v nitru jeskyně. Polopenze.

3. den – výlet na kolech s podporou autobusu podél řeky Tiszy s cílem navštívit známou vinařskou oblast a městečko Tokaj. Zde výlet zakončíme a bude čas ochutnat maďarskou specialitu, rybí polévku halaszlé, i ochutnat a koupit si originální tokajské víno. Polopenze.

4. den – výlet na kole s podporou autobusu opět v pohoří Bükk. Přes hluboké bukové lesy dojedeme do oblíbeného turistického a výletního místa Szilvásvárad, ze kterého vychází romantické údolí Szalajka-völgy s malými vodopády a kaskádami. Polopenze.

5. den – výlet na kole s podporou autobusu, kdy navštívíme starobylé a honosné lázeňské město Eger, proslavené boji s Turky, štíhlým minaretem a opevněným hradem. Každý si tento den bude moci zvolit program podle své chuti. Jet na kole z Egeru do termálních lázní Zsóryfürdo s kruhovým bazénem v sousedství hotelu nebo si od kola odpočinout a do termálních lázní se svézt autobusem. Polopenze.

6. den – po snídani odjezd zpět do ČR. V odpoledních hodinách příjezd do ČR.

Charakteristika výletů

Trasy výletů vedou částečně v zalesněném pohoří Bükk, částečně v jeho podhůří a rovině kolem řeky Tiszy. Ať tam či onde, výlety jistě cykloturisty uspokojí svou pestrostí a přiměřenou délkou. Trasy vedou po asfaltovaných cestách. Východní Maďarsko je sušší a teplejší než střední Evropa, i když i tady může počasí překvapit. Po výletech budeme moci odpočívat v hotelových termálních bazénech.


Cyklozájezd Maďarsko – Okolí Tokaje. Dovolená na kole Maďarsko – Okolí Tokaje. Východním Maďarskem na kole. Výlety na kole v oblasti termálních pramenů a vápencového pohoří Bükk. Cyklozájezd do Maďarska s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program v oblasti Tokaje. Návštěva města Tokaj, termálních koupališť a lázní Miskolc-Tapolca, Bogács. Projížďka na kole vinicemi i ochutnávka tokajského vína. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Maďarska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí