ZRE

ZREČE – TERMÁLY

LÁZEŇSKÁ OBLAST SLOVINSKA

  • polopenze
  • hotel
  • termály
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
ZRE

Slovinsko nabízí bohatou škálu termálních lázní. Oblíbené Terme Zreče leží na úpatí pohoří Pohorje pod zalesněnou horou Rogla pyšnící se známým lyžařským střediskem. Je to místo, kde hory plynule přechází do údolí řeky Dravinja. Trasy nabízí kouzelné výhledny na klidnou, svěže zelenou přírodu a na vesničky se štíhlými kostelními věžemi. Hlavy vinné révy uspořádané v pravidelných oku lahodících geometrických tvarech nebo vzhůru rostoucí chmelnice nabízí  návštěvníkům k ochutnání jak místní vína, tak i lokální piva. Jedinečně se zde skloubí výlety na kolech s příjemnou možností relaxace v teplých pramenech, které lze každodenně po výletech navštěvovat.

ZRE
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v **** hotelu u areálu termálních lázní ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V ceně pobytu neomezený vstup do hotelového termálního bazénového komplexu, včetně jednoho vstupu do sauny za pobyt (jen pro dospělé).
Příplatek 2000 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

Stravování

5x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program po trasách 25 – 60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
14.07. - 19.07. 2024 6 ZRE124 18 600 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
11.08. - 16.08. 2024 6 ZRE224 18 600 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

Program

1. den – odjezd v ranních hodinách z Ostravy cca v 8:00 (ZRE124), z Plzně cca v 6:30 (ZRE224). Průjezd nástupními místy. Přes den cesta Rakouskem do Slovinska. Večer dojezd autobusem na ubytování. Večeře.

2. – 5. den výlety na kole s podporou autobusu v okolí termálních lázní Zreče. Během vyhlídkového sjezdu od vrcholu Rogla v pohoří Pohorje pojedeme i přes vinařskou malebnou oblast Zlati Grič, kde jsou vinohrady vysázeny v pravidelných geometrických tvarech a rodí se tam vynikají víno. Za návštěvu stojí i Slovenske Konjice – známé jako město vína a květin, kde podlouhlým náměstím protéká potok. V oblasti Savinjské doliny budeme kličkovat mezi chmelnicemi, kde se rodí zelené zlato, jak zde chmel Slovinci nazývají. Opravdovou raritu objevíme ve městě Žalec, kde stojí jedinečná pivní fontána a lze tak přímo v údolí chmele ochutnat i místní vynikající druhy piv. V Šempeteru budeme obdivovat starou římskou nekropoli, kterou se podařilo objevit relativně nedávno pod nánosy štěrku. V oblasti slovinských Korutan, místními nazývané libozvučně Koroška, se svezeme přes tunely i mosty po cyklostezce vedoucí po zrušené železnici. Navštívíme historické město Slovenj Gradec se zachovalým středověkým jádrem, kterému dominuje kostel svaté Alžběty. Poznáme část údolí řeky Drávy, která nabízí cykloturistům zajímavou cyklotrasu v okolí městečka Dravograd. Po výletech budeme mít možnost odpočinku v termálních bazénech. Polopenze.

6. den – snídaně. Odjezd do ČR. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách, návrat do Plzně nebo do Ostravy ve večerních hodinách.

Charakteristika výletů

Výlety na kole vedou po vedlejších silnicích úbočím pohoří Pohorje a také v údolí řek Dráva, Dravinja a Savinja i po cyklostezce vybudované na tělese zrušené železnice. Trasy jsou úměrné schopnostem cykloturisty, který rád a pravidelně jezdí na výlety. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Klima v této oblasti má podhorský charakter, kde je nutno počítat s přeháňkami, v navštívených údolích bývá počasí obvykle teplé s malou pravděpodobností přeháněk. Příjemná je možnost každodenní relaxace v termálních lázních přímo v areálu hotelu.


Cyklozájezd Slovinsko – Zreče termály. Dovolená na kole Slovinsko – termály Zreče. Výlety na kole v údolí řeky Drávy, Dravinja a Savinja. Cyklozájezd do Terme Zreče s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program v okolí lázní Zreče. Cyklotrasy vedoucí okolo vinic i chmelnic. Návštěva historického města Slovenj Gradec. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Slovinska pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí