Historie cestovní kanceláře Eurocykl Herdegen

2023

Nové termály v Maďarsku a Slovinsku

V nabídce bylo 51 cyklozájezdů do 10 evropských zemí a do 32 různých oblastí. Rok 2023 přinesl nový domácí cyklozájezd do Českého Švýcarska. Dvě zahraniční novinky směřovaly do Slovinska – termální lázně Radenci a do Maďarska – termální lázně Zalakaros. Vrátili jsme se také k osvědčeným zájezdům na ostrov Sardinie, do Dolomit, na Istrii a do Horního Falcka.

historie 2023

2022

Další oblast Korsiky

V roce 2022 se v nabídce cestovní kanceláře Eurocykl Herdegen objevil nový cyklozájezd na Korsiku, který představil další oblast tohoto středomořského ostrova. Tentokráte jsme na kole poznávali jihovýchodní část s nádhernými plážemi, divokými horami a také jedinečným Bonifaciem. Další úspěšnou novinkou byl cyklozájezd do slovinských termálních lázní Zreče, který kombinoval zajímavé výlety na kolech a po nich příjemný odpočinek v lázních. Cyklozájezdy s programem pro děti nabídly dvě nové oblasti, a to rakouské Podyjí a okolí slovinských jezer v podhůří Julských Alp. Po kratších nebo delších přestávkách se do nabídky vrátily již dříve oblíbené destinace: chorvatský ostrov Korčula, italský ostrov Elba, italská Palmová riviéra a rakouská Drávská cyklostezka.

historie 2022

2021

Opět v nabídce domácí cyklozájezdy

Po několika letech se opět objevují v nabídce domácí zájezdy do pěti zajímavých oblastí Česka. Vypravit se tak můžete do Západočeských lázní, do jižních Čech, na jižní Moravu do oblasti Třebíčska nebo Slovácka a také na beskydské cyklostezky. Zahraniční novinku reprezentuje rakouské Podyjí, kterým prochází cyklostezka po zrušené železnici nazvaná Thayarunde. Tradiční zájezdy rakouské Lungau a maďarský Balaton se nově objevují také s programem pro děti. V prosinci v předvánočním čase se uskutečnil lyžařský zájezd do slovinských a rakouských Alp s návštěvou adventně vyzdobené Lublaně. Od roku 2000 jsme vždy volili dvojí formu katalogu, v listinné i v elektronické podobě. Díky digitalizaci našeho života jsme pro rok 2021 zvolili elektronickou formu a upustili od tištěné podoby katalogu.

historie 2021

2020

Nově cyklozájezd Slovinské moře

Na podzim roku 2019 vychází katalog na sezónu 2020, který nabízí přes 50 zájezdů včetně novinky – Slovinské moře. K loňské novince Ptuj byl přidán zájezd do stejné oblasti s rozšířením o program pro děti. V nabídce se opět objevují oblíbené zájezdy do destinací, které ale v nabídce cestovní kanceláře Eurocykl nebyly několik let: italská Palmová riviéra, francouzské Burgundsko, řecký Peloponés i populární cyklostezkami protkané Holandsko. Epidemická situace se tento rok v Evropě nečekaně vyvinula tak, že v květnu a červnu nebylo možno uskutečnit žádné plánované zájezdy z důvodu nemožnosti vycestovat z České republiky. Od července do září se ale podařilo úspěšně uskutečnit téměř dvě třetiny z plánovaných zájezdů na tyto měsíce.

2020

2019

Vracíme se na ostrov Korčula

V jubilejní 25. sezóně cestovní kanceláře Eurocykl Herdegen byla připravena zajímavá nabídka pro cykloturisty. Cyklozájezdy vedly do 11 zemí v Evropě, kde bylo na výběr ze 32 destinací. Po kratší přestávce se v nabídce objevil oblíbený zájezd na chorvatský ostrov Korčula a do německé oblasti u řeky Sprévy. Novinkou se stal zájezd do slovinských termálních lázní Ptuj, které nabídly zajímavé výlety na kolech i odpočinek v termálních pramenech.

2019

2018

Kvarnerské ostrovy opět v nabídce

Připravena byla pestrá nabídka pro cykloturisty, tentokrát 49 cyklozájezdů do 32 destinací včetně atraktivních míst, jako je například Anglie, Norsko, Korsika, Provence, Elba, Černá hora, Švýcarsko… V nabídce CK Eurocykl se objevil po dvanácti letech cyklozájezd na Kvarnerské ostrovy Cres, Krk a Lošinj – nově připravený bez celonočních přejezdů, tak jak je tomu již u většiny zájezdů pořádaných naší cestovní kanceláří. Kromě tradičních zájezdů po Evropě se v červnu uskutečnil také cyklozájezd na jiný kontinent a to do Kanady – provincií Alberta a Britská Kolumbie s trasou vedoucí z Calgary do Vancouveru. Po 17 letech úspěšné spolupráce s autobusovými dopravci ČSAD z Rožnova pod Radhoštěm, z Valašského Meziříčí a ze Vsetína byl rok 2018 poslední sezónou, kdy vás na zájezdy autobusy ČSAD nejčastěji vozili: Jiří Ondryáš, Miroslav Volek, Jiří Budinský, Jan Volek, Miroslav Ručka, Jaroslav Měrka, Ladislav Čotek a další řidiči. Důvodem ukončení vzájemné spolupráce bylo bohužel zrušení zájezdové dopravy v ČSAD. Novinkou se stal prosincový zájezd – lyžování v adventním čase ve Slovinsku v Julských Alpách, ale  i v sousední Itálii a Rakousku.

2018

2017

Zatmění Slunce v USA

V zimě proběhly tradiční lyžařské zájezdy do Norska na běžky a italských Dolomit na sjezdovky. V dubnu se uskutečnil poznávací zájezd na Nový Zéland. Hlavní nabídku v roce 2017 opět tvořily cyklozájezdy směřující do 35 destinací v 15 státech Evropy. Zavítali jsme do oblíbených cykloturistických oblastí, kam jezdíme již mnoho let: rakouské a německé cyklostezky, ostrovy i pevninské pobřeží v evropském Středomoří, termální oblasti Maďarska a Slovinska, vybrané části Alp včetně Dolomit a mimo jiné i jedinečné oblasti jako italské Toskánsko, francouzská Provence… Po čase se uskutečnily cyklozájezdy do španělské Andalusie a také do Skotska. Výjimečným zájezdem se stal poznávací zájezd na západ USA, jehož zlatým hřebem bylo 21. srpna pozorování totálního zatmění Slunce. Počasí přálo, obloha bez jediného mráčku, a tak účastníkům tento unikátní astronomický jev připravil jedinečný zážitek. K pozorování bylo zvoleno vyvýšené místo s výhledem do krajiny, a tak šlo navíc krásně sledovat i letící stín, který vrhal Měsíc na krajinu.

2017

2016

Do nabídky zařazený zájezd do Černé Hory

22. sezona byla zahájena poznávacím zájezdem k protinožcům na Nový Zéland a lyžařským zájezdem do italských Dolomit. Jako novinka se objevuje cyklozájezd do tajemné Černé Hory, kde se účastníkům velmi líbila rozmanitá příroda, která nabízí v horách zvedajících se hned od moře zajímavé trasy pro kolo (nutno dodat, že autobus pomáhal nabrat nadmořskou výšku). Novinkou s programem pro děti se stal cyklozájezd Trojmezí, s ubytováním v údolí Julských Alp blízko Kranjské Gory a s výlety na kole ve Slovinsku, Rakousku a Itálii. Tradiční cyklozájezdy v hlavní sezóně mířily do cykloturisticky oblíbených oblastí Francie, Holandska, Chorvatska, Itálie, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Slovinska, Švýcarska a Velké Británie. Celkem rok 2016 přinesl 51 zájezdů do 35 destinací, kdy kromě dvou byly všechny cyklozájezdy.

2016

2015

Nový zájezd na Istrii

Do 21. sezony vstupuje cestovní kancelář Eurocykl Herdegen jako právnická osoba, a tak se za názvem objevuje označení „s.r.o.“ Jako úplná novinka se v nabídce objevuje cyklozájezd na chorvatský poloostrov Istrie s ubytováním v hotelu u moře. Přibývají další zájezdy bez celonočních přejezdů, které tvoří 2/3 z celkové nabídky cestovní kanceláře. U některých zájezdů pro větší pohodlí nově zařazujeme cestou tranzitní ubytování v hotelu (Alsasko, Korsika, Provence, Holandsko, Elba, Palmová riviéra, Toskánsko, Litva, Anglie). U zájezdů s delším trajektem je samozřejmostí nocleh v kajutě – v roce 2015 například Norsko a Sardinie. Po čase se v nabídce objevuje jedinečný zimní zájezd do Norska na lyže.

2015

2014

Opět se objevují polská Mazurská jezera

V jubilejním 20. katalogu cestovní kanceláře Eurocykl Herdegen se po devíti letech opět objevují polská Mazurská jezera. Jako úplná novinka na rok 2014 je připravena německá oblast Sprévy, kde zajímavé trasy vedou jak ve Spreewaldu tak i v sousední oblasti Flaemingu. Rozšiřuje se nabídka cyklozájezdů, u kterých je připraven i doprovodný program pro děti: Jižní Čechy, Šumava, Německo – Horní Falcko, Rakousko – Neziderské jezero, Slovinsko – termály na Muru. Pro větší pohodlí se zavádí u některých zájezdů do vzdálenějších destinací cesty bez nočních přejezdů s ubytováním v tranzitních hotelech.

2014

2013

Nové cyklozájezdy do termálů ve Slovinsku

Novinkou je cyklozájezd na východ Slovinska do termální oblasti řeky Mur a na italskou Palmovou riviéru a do pohoří Gran Sasso. Oblíbený zájezd do Horního Falcka s trasami po zrušených železnicích dostává sourozence s výlety tentokrát vedoucími podél řek. Po pěti letech se do nabídky vrací zájezd do Řecka na poloostrov Peloponés. Zájezdy v tomto roce převážně vedli: Ondřej Herdegen, Ivan Vančata, Petr Balla, Monika Delawská (dnes Knotková) a Kateřina Blažková.

2013

2012

Dolomity poprvé v našem katalogu

Katalog na tento rok přišel s nabídkou 54 zájezdů do 38 destinací v 16 zemích ležících na 3 světadílech. Nové cyklozájezdy: Dolomity, Německo – Altmühltal a Dunaj a jako další německý Bavorský les. V nabídce nechyběly ani vzdálené destinace: cyklozájezd do Kanady a poznávací zájezd na Nový Zéland. Zájezdy v tomto roce převážně vedou: Ondřej Herdegen, Ivan Vančata a Petr Balla.

2012

2011

Skotsko opět v nabídce

V nabídce se po devítileté pauze opět objevuje Skotsko. V průběhu uplynulých let se uskutečnilo mnoho zájezdů do atraktivních míst, které se všechny nemusí z kapacitních důvodů v katalogu objevit každý rok, ale v budoucích letech mohou být opět zařazeny do nabídky. Chceme pro Vás stále připravovat i nové pohodové cyklozájezdy do dalších atraktivních míst v Česku, Evropě i ve světě.

2011

2010

Vrací se cyklozájezd na Slovensko

Po čtyřech letech se vrací cyklozájezd na sousední Slovensko do oblasti Vysokých Tater a jako novinky uvedeny cyklozájezdy okolí řeky Mosely v Německu a řecký ostrov Korfu.

2010

2009

Nově maďarská oblast Tokaj

Katalog přináší jako novinku maďarskou oblast Tokaj a po čtyřech letech se opět objevuje nově upravený cyklozájezd na Sardinii.

2009

2008

Elba zařazená do naší nabídky zájezdů

Novinkami toho roku jsou tyto cyklozájezdy: jezero Chiemsee, Tauernská cyklostezka a ostrov Elba. Na podzim přestěhována kancelář v Plzni do nových prostor v Jablonského ulici 3.

2008

2007

Ostrov Korčula - letošní novinka

Nově se v katalogu objevují tyto destinace: Horní Falcko s cyklotrasami po zrušených železnicích a chorvatský ostrov Korčula.

2007

2006

Poprvé k Azurovému pobřeží

Jako novinky jsou v katalogu uvedeny tři cyklozájezdy: maďarská oblast v okolí Köszeku, Azurové pobřeží ve Francii a italský ostrov Sicílie.

2006

2005

Nový zájezd do Toskánska

Nové cyklozájezdy pro tuto sezónu: Drávská cyklostezka a italská oblast Toskánsko.

2005

2004

Poprvé v nabídce parky řeky Colorado v USA

Novinky, které nabízí tento rok: Innská cyklostezka, Litva a francouzské oblasti Burgundsko, Alsasko a také velká cesta Francií k Atlantiku. Poprvé v nabídce cyklozájezd národními parky řeky Colorado v USA a poznávací zájezd na vzdálený Nový Zéland na jižní polokouli.

2004

2003

Začínáme jezdit na Korsiku

Katalog poprvé ve velkém formátu A4 přináší několik nových cyklozájezdů: Lungau, Bodamské jezero, chorvatské Kvarnerské ostrovy a francouzský ostrov Korsiku

2003

2002

Zájezdy do Andalusie či Kanady

Katalog uvádí tyto nové cyklozájezdy: Balaton, Dunajská cyklostezka, Ennská cyklostezka, Španělsko – Andalusie, Slovinsko – Julské Alpy a Skotsko. V nabídce se poprvé objevuje cykloturistický zájezd do Kanady – Britské Kolumbie a poprvé lyžování v italských Dolomitech. Do cestovní kanceláře přichází jako externí spolupracovník Petr Balla.

2002

2001

Zájezdy poprvé v celobarevném katalogu formátu A5

Nové cyklozájezdy poprvé prezentovány v celobarevném katalogu formátu A5: Neziderské jezero a několik domácích cyklozájezdů (Máchovo jezero, Lázeňský trojúhelník, Český ráj). Zahájena spolupráce s autobusovou dopravní firmou ČSAD v Rožnově pod Radhoštěm, která trvala až do roku 2018.

2001

2000

Novinky Katalánsko a Sardinie

Nové cyklozájezdy: Španělsko – Katalánsko a Sardinie. Poprvé v nabídce severoamerický kontinent – jako novinka se objevuje poznávací zájezd Severní Amerikou. Spuštěna prezentace na internetové doméně www.eurocykl.cz.

2000

1999

Poznávací zájezd Seychelské ostrovy

Nově se v katalogu objevuje Bretaň, Slovensko s Maďarskem, Polsko – oblast Mazurských jezer a Bialověžského pralesa. Poprvé v nabídce cestovní kanceláře Eurocykl Herdegen uveden zájezd na jiný světadíl a hned na jižní polokouli – na Seychelské ostrovy v Indickém oceánu, který je připraven jako poznávací zájezd této exotické destinace. Ivan Vančata začíná vést zájezdy. Na podzim otevřena kancelář v Plzni v Nepomucké ulici 3.

1999

1998

Řecko nově uvedeno v zájezdech

Jako novinka uvedeno Řecko. Do cestovní kanceláře přichází Ivan Vančata, který začíná poznávat stávající a připravovat nové zájezdy.

1998

1997

Poprvé nabídka lyžařských zájezdů

Poprvé se objevuje v katalogu nabídka lyžařských zájezdů do Rakouska a Norska. Jako novinky uvedeny cyklozájezdy na Island, do Skandinávie, Švýcarska a také týdenní domácí cyklozájezdy do jižních Čech, na Šumavu a do Beskyd.

1997

1996

Nově v katalogu Anglie a víkendové zájezdy

Nabídka rozšířena o cyklozájezd do jihozápadní Anglie a o víkendové domácí cyklozájezdy na jižní Moravu, východních Čech, Moravského krasu a na Vysočinu.

1996

1995

První sezona cestovní kanceláře EUROCYKL

První sezóna cestovní kanceláře EUROCYKL Herdegen. Cestovní kancelář vznikla jako rodinná firma Ondřeje a Věry Herdegenových a má své sídlo v Ostravě, Kaminského 15. Od svého založení se specializuje na pořádání pohodových cyklozájezdů s ubytováním v hotelech, penzionech apod., s polopenzí a atraktivními výlety na kole pro všechny generace. První katalog obsahoval nabídku 10 cykloturistických zájezdů do čtyř států v Evropě: do Holandska, Francie – Provence, k italskému jezeru Lago di Garda a do rakouské Solné komory. Tyto první zájezdy se v revitalizovaných podobách jezdí dodnes. Zájezdy v prvních letech od vzniku cestovní kanceláře vedou Ondřej Herdegen a jeho dcera Lenka Herdegenová (dnes Vančatová). Nejčastějším autobusovým dopravcem byla v prvních rocích firma Zdeněk Svoboda.

1995