JIŽNÍ ČECHY - novinka

TŘEBOŇSKO, ČESKÁ KANADA I VYSOČINA

  • polopenze
  • hotel
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
JIC

Novinka

Malebná krajina s lesknoucími se hladinami jihočeských rybníků se střídá s kulisou hlubokých lesů České Kanady a vytváří příjemné prostředí pro výlety na kolech. Je to kraj různorodý a pestrý. Zdejší krajina je člověkem zvelebována více než sedm set let a postupně došlo ke změně jejího charakteru především díky stavbě rybníků. Poznáme jihočeskou přírodu v okolí Jindřichova Hradce, Třeboně a Slavonic. Zavítáme také do sousední oblasti jihozápadní méně známé části Vysočiny. Silničky a cesty vedou přes městečka i vesnice a cykloturistům nabízejí zajímavé trasy klidnou přírodou.

JIC
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

4x v ****hotelu v Žirovnici ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.

Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1500Kč /osoba/pobyt.

Na hotelu wellness se saunou za poplatek.

Stravování

4x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů. 

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25-60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
08.05. - 12.05. 2021 5 JIC121 10 900 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
24.09. - 28.09. 2021 5 JIC221 10 900 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Humpolec
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Doporučujeme Vám uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Program

1. den – odjezd v ranních hodinách z Ostravy nebo Plzně (cca v 7:00). Průjezd nástupními místy. Odpolední výlet na kole Vysočinou přes Kamenici nad Lipou s klasicistním zámkem do místa ubytování. Večeře.

2.  – 4. den – výlety na kole s podporou autobusu v oblasti jižních Čech. Z Jindřichova Hradce se zámkem nad rybníkem Vajgar se vypravíme do lázeňské Třeboně ležící nedaleko největšího českého rybníku Rožmberku. Zastavíme se u lesy obklopeného Peršláku – rybníku s blízkou restaurací a v České Kanadě poznáme Slavonice s pěkným renesančním náměstím. Během jednoho z výletů objevíme uprostřed luk a pastvin bizoní farmu. Projdeme se kousek do stanice úzkokolejky Kaproun, kde pomník dokládá, že právě zde byl z přepravy vyloučen Jára Cimrman. Během zájezdu poznáme i oblast jihozápadní Vysočiny. V okolí Žirovnice se zámeckým areálem budeme moci díky naučné cyklotrase navštívit Metánov s muzeem vynálezce profesora Jakuba Hrona Metánovského.  Zavítáme i do Počátků s historickým náměstím, k letohrádku Svatého Vojtěcha a v lesích ukrytých ájurvédských lázní Svaté Kateřiny s architektonicky jedinečným pavilonem. Polopenze.

5. den – snídaně. Výlet na kole úpatím Javořické vrchoviny do Telče, města s trojúhelníkovým náměstím, jedním z nejkrásnějších v České republice. V odpoledních hodinách odjezd a ve večerních hodinách příjezd do Ostravy nebo Plzně.

Charakteristika výletů

Výlety na kole vedou zvlněným terénem cyklotrasami po vedlejších silnicích s asfaltovým povrchem, výjimečně po zpevněných cestách. Výlety jsou připraveny tak, aby je zvládnul každý běžný cykloturista. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obvykle příjemné, ale nelze vyloučit možnost dešťových srážek nebo výjimečně i chladnějších dnů.


Cyklozájezd Česká republika – Jižní Čechy a Vysočina. Dovolená na kole v jižních Čechách a Vysočině. Výlety na kole v okolí Jindřichova Hradce, Třeboně, Slavonic, Žirovnice a Telče. Cyklozájezd v České republice s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program v jižních Čechách a na Vysočině. Pohodové výlety na kolech po značených cyklotrasách: Jindřichův Hradec, Třeboň, Slavonice, Kaproun, Žirovnice, Počátky, Kamenice nad Lipou, Telč. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do oblasti jižních Čech a Vysočiny pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí