JIŽNÍ MORAVA TŘEBÍČSKO - novinka

PODYJÍM I MORAVSKOU VYSOČINOU

  • polopenze
  • hotel
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
JMT

Novinka

Tento kraj jižní Moravy je známý svou rozmanitostí a místy, které se objevily také ve filmu Postřižiny. Moravská Vysočina, jak je tato oblast nazývána, nabízí zajímavé, často neprávem opomíjené cykloturistické trasy a určitě má cykloturistům co nabídnout. Při našich výletech se budou střídat vinohrady, vodní plochy, lesy i údolí řek s pěknými vesničkami a historickými městy. Zavítáme také do známých a tradičně hodně navštěvovaných oblastí jižní Moravy v okolí Lednice a Podyjí.

JMT
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

4x v ***hotelu u Náměšti nad Oslavou ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.

Na hotelu wellness centrum se saunami a tepidariem za poplatek.

Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1500Kč /osoba/pobyt.

Stravování

4x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů. Večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25-60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
15.05. - 19.05. 2021 5 JMT121 10 300 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Jihlava
16.06. - 20.06. 2021 5 JMT221 10 300 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
25.09. - 29.09. 2021 5 JMT321 10 300 Kč Přihlásit se
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Doporučujeme Vám uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Program

1. den – odjezd v ranních hodinách z Ostravy nebo Plzně (cca v 8:00). Průjezd nástupními místy. Odpolední výlet na kole moravskou Vysočinou vedoucí do Náměšti nad Oslavou. Večeře.

2.  – 4. den – výlety na kole s podporou autobusu. Výlety moravskou Vysočinou nás zavedou do Třebíče, města se zachovalou unikátní starou židovskou čtvrtí a s románsko-gotickou bazilikou svatého Prokopa. Zamíříme také k pivovaru v Dalešicích, malému pivovaru s útulnou restaurací. Místo dodnes vypadá tak, jako by jej filmaři točící Postřižiny právě opustili. Neunikne nám ani neznámější komín v České republice, u kterého si určitě vybavíme nezapomenutelnou scénu z filmu. Pojedeme po vysoké hrázi Dalešické přehrady. Nevynecháme ani oblast Podyjí, kde pohledy na hluboké údolí meandrující Dyje patří k jedinečným zážitkům. Zamíříme přes vinohrady do Znojma, bývalého královského města, s hradem a historickým centrem. Stranou nenecháme ani Lednici s novogotickým zámkem a uvidíme i některé zajímavé stavby jako Minaret, Janův hrad nebo vyhlídkovou věž Lednická kolonáda. U Novomlýnských nádrží se zastavíme v Dolních Věstonicích. Polopenze.

5. den – snídaně. Výlet na kole okolo Mohelenské hadcové stepi a dál údolím řeky Jihlavy do Ivančic s expozicí v místním muzeu věnovanou slavným rodákům Alfonsi Muchovi a Vladimíru Menšíkovi. V odpoledních hodinách odjezd a ve večerních hodinách příjezd do Ostravy nebo do Plzně.

Charakteristika výletů

Trasy výletů na kole jsou úměrné schopnostem pravidelně jezdícího cykloturisty. Vedou značenými cyklotrasami rovinatou nebo mírně zvlněnou krajinou obvykle po vedlejších komunikacích a cyklostezkách většinou s asfaltovým povrchem. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Na jižní Moravě panuje obvykle příjemně teplé klima.


Cyklozájezd Česká republika – Jižní Morava a Třebíčsko. Dovolená na kole Česko na jižní Moravě a Třebíčsku. Výlety na kole v oblastech Lednicka, Podyjí, Náměšťska a Třebíčska. Cyklozájezd v České republice s ubytováním v hotelu s polopenzí. Připravený cykloturistický program na jižní Moravě a moravské Vysočině. Pohodové výlety na kolech po značených cyklotrasách: Znojmo, Lednice, Břeclav, Dolní Věstonice, Náměšť nad Oslavou, Dalešice, Mohelenská hadcová step, Ivančice. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do oblasti jižní Moravy a moravské Vysočiny pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí