ČERNÁ HORA

PERLA BALKÁNU S VÝLETEM DO ALBÁNIE

  • polopenze
  • hotel u moře
  • trajekt
  • bazén
  • BEZ CELONOČNÍCH PŘEJEZDŮ
  • CESTOU TRANZITNÍ HOTELY
CER

Černá hora, ve světě známá jako Montenegro, je stále ještě opředena tajemnem a také proto láká k návštěvě. Pobřeží lemují malebná historická městečka a písečné pláže, nad kterými se hned od tyrkysového moře zvedají zelená pohoří Lovčen a Rumija. Pojedeme krásnou rozmanitou balkánskou přírodou a budou se nám otevírat kouzelné výhledy na vrcholky okolních hor. Jedinečná přírodní scenérie nadchne každého. Poznáme i odlišný, pro nás exotický životní styl Balkánu. Po výletech na kolech se budeme moci vykoupat v Jaderském moři a odpočinout si na prosluněných plážích.

CER
ubytování

Cena zahrnuje:

Ubytování

2x v tranzitním hotelu v Chorvatsku ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením (cestou do Černé Hory a zpět).
7x ve ****vilách hotelového komplexu s výhodnou polohou u moře ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
U hotelu bazén.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2 000Kč /osoba /9 nocí.

Stravování

2x snídaně v hotelu (cestou do Černé Hory a zpět).
7x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekt přes Boku Kotorskou.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–55 km. Výlet autobusem do Albánie. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Termín Počet dnů Kód Cena
19.09. - 28.09. 2020 10 CER120 21 300 Kč Nelze
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Doporučujeme Vám uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Program

1. den – v brzkých ranních hodinách odjezd z Plzně (cca v 3:00). Průjezd nástupními místy. V ranních hodinách Brno. Večer dojezd na ubytování v hotelu v Chorvatsku v severní Dalmácii.


2. den – snídaně. Cesta Chorvatskem. Odpoledne (cca 14:30) přistoupení účastníků letecké varianty na letišti v Dubrovníku. Večer dojezd do místa pobytu v Černé Hoře. Ubytování v hotelu u moře. Večeře.


3. – 8. den – výlety na kolech s podporou autobusu v černohorských horách u pobřeží. Zavítáme do horského NP Lovčen, ze kterého se klikatí jedinečná vyhlídková silnička tesaná do stěny kopce nad městem Kotor, opevněným mohutnými hradbami. Pojedeme přes horskou vesnici Njeguši, kde voní místní domácí šunka (pršut) a njegušský sýr. V obci také stojí rodný dům černohorského vládce a básníka Petra II. Petroviče Njegoše. Poznáme i Boku Kotorskou, největší záliv na jihu Jaderského moře. Na planině pod horami leží Cetinje, bývalé hlavní město. Podivuhodnou krajinou okolo kouzelných meandrů řeky Rijeka Crnojevića se po panoramatické silničce dostaneme až k NP Skadarské jezero, na jehož březích leží městečko Virpazar s rybími restauracemi. Exoticky a jako z jiného světa působí přímořské město Ulcinj. Na pobřeží poznáme město Budva s historickým centrem tvořeným labyrintem úzkých uliček. Jeden den zavítáme i do sousední Albánie, do města Shkodër, kde na nás při procházce dýchne orientální duch. Polopenze.


9. den – snídaně. Cesta z Černé Hory do Chorvatska. V poledních hodinách (cca 13:00) vystoupení účastníků letecké varianty na letišti v Dubrovníku. Večer dojezd na ubytování v hotelu v severní Dalmácii.


10. den – snídaně. Cesta do ČR. Příjezd do Brna ve večerních hodinách. Následná cesta do Plzně.

LETECKÁ VARIANTA

Podle aktuální nabídky leteckých společností lze využít individuální leteckou přepravu z Prahy do Dubrovníku a zpět. Orientační cena letenky od 5000 Kč. Nutno počítat s možnými noclehy u letiště v Dubrovníku. Cestovní kancelář nezařizuje nákup letenky. Sleva z ceny zájezdu 1700 Kč. Kolo a zavazadla vám přepraví autobus.

Charakteristika výletů

Jak už i název země prozrazuje, budeme se pohybovat především v horách. Připraveny jsou výlety, které obvykle začínají ve vyšších polohách a z větší části směřují dolů k Jaderskému moři nebo ke Skadarskému jezeru, takže je zvládne každý cykloturista. Budeme se pohybovat především po vedlejších silnicích a silničkách s asfaltovým povrchem. Černohorské středomořské podnebí nabízí teplé dny, ale je nutno počítat s chladnější teplotou a srážkami v horách ve vyšších nadmořských výškách.


Cyklozájezd Černá Hora. Dovolená na kole po Černé Hoře. Výlety na kole po Balkánu. Cyklozájezd na Balkánu v Černé Hoře a Albánii s ubytováním v hotelu u moře s polopenzí. Připravený cykloturistický program vnitrozemím Černé Hory i u Jaderského moře. Pohodové výlety na kole. Návštěva historických měst: Kotor, Cetinje a národních parků Lovčen a Skadarské jezero. Zájezd s výlety na kole bez celonočních přejezdů. Pohodový poznávací cyklozájezd do Černé Hory pro všechny generace cykloturistů.Pohodové poznávací cyklozájezdy s ubytováním v hotelech a penzionech s polopenzí